آموزش شبیه سازی سولفورزدایی از هوا با نرم افزار کامسول

هدف از این آموزش شبیه سازی سولفورزدایی از هوا با نرم افزار کامسول است که شامل یک فرآیند جداسازی گوگرد دی اکسید یا Sulfur dioxide با یک غشا سرامیکی می باشد که استوانه های تو در تو با سه ناحیه یا domain مختلف حاوی جریان گاز ، غشا و جریان محلول جاذب وجود دارد.

 

باران اسیدی یکی از مسائل مهم در آلودگی هوا است.so2 یکی از عوامل بسیار مهم در تشکیل باران اسیدی می باشد.همچنین گزارش شده است که این آلاینده در واکنش های تخریب اوزون در استراتوسفر نیز شرکت می کند لذا حذف so2 از جریانات گازی بسیار مهم خواهد بود. منابع مختلفی برای تولید گاز so2 وجود دارد از جمله آن ها می توان به دودکش خانه ها و کارخانه های مختلف اشاره کرد. در حال حاضر تکنولوژی های مختلفی برای انجام عمل سولفور زدایی وجود دارد مانند جذب گاز توسط تماس دهنده های مایع استفاده از برج های packed و تماس دهنده های غشایی و….

در این شبیه سازی این جداسازی توسط یک غشای سرامیکی متخلخل انجام شده است که از سه ناحیه یا domain گاز مایع و غشا تشکیل شده است. فصل مشترک بین نواحی مختلف پیچیدگی خاصی به فیزیک مسئله میدهد که به طور کامل با توابع موجود بررسی شده است. مسائلی همچون قانون فیک ( Fick’s laws of diffusion )، قانون هنری ، مدل ترنشوندگی ، معادله انتقال جرم ، معادله انتقال مومنتوم و معادله نفوذ بر این مثال کامسول حاکم هستند. تمام گام های شبیه سازی حتی تعریف پارامتر ها به طور کامل و جز به جزء در این آموزش انجام شده است.

این فیلم آموزشی کامسول از چهار آموزش تشکیل شده است:

 

آموزش اول – مقدمه ای بر فرایند و معرفی شرایط دقیق فیزیک مسئله و شرایط مرزی
آموزش دوم – طراحی هندسه مورد نظر، تعریف پارامتر های اساسی مسئله، انتخاب فیزیک مسئله، انتخاب مواد
آموزش سوم –  آموزش استفاده از توابع خاص مانند تابع test در شرایط مرزی و قرار دادن شرایط مرزی مناسب برای سه فیزیک Transport of Diluted Species ( tds ) و دو فیزیک Laminar flow ( spf )
آموزش چهارم – آموزش مشبندی، مطالعه ، دریافت نتایج و رسم نمودار های جانبی و تحلیل نمودارها

برای آشنایی و شبیه سازی دقیق این مسئله و همچنین برای افرادی که تبحر زیادی در کار با کامسول ندارند و نیاز است با مقدماتی اساسی از این نرم افزار آشنا شوند این فیلم آموزشی بسیار مفید می تواند باشد. این آموزش با کیفیت HD 720px ضبط شده است و برای کاهش حجم در زمان دانلود به صورت فایل فشرده قرار داده شده است، که پس از خرید دوره لینک دانلود آن برای شما ارسال می گردد. برای خارج کردن آموزش از حالت فشرده از نسخه بروز Winrar استفاده نمایید.

جهت مشاهده دیگر آموزشهای مهندس کبیری میتوانید آموزش رایگان آشنایی با محیط نرم افزار و آموزش شبیه سازی یک واکنش شیمیایی سری در راکتور plug را مشاهده نموده و نیز جهت دریافت مشاوره از مدرس این آموزش به بخش مشاوره پروژه مراجعه فرمائید.

۱۹۰۰۰ تومان – خرید

بابک کبیری کپی رایت بابک کبیری ۱۳۹۷