دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول

تصویر شاخص

در دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول تمرکز اصلی بر روی شبیه سازی در مسائل مربوط به جامدات و بافت‌های بیولوژیکی میباشد. در علوم فیزیک، شیمی و مهندسی به مکانیزم‌های مختلفی که توسط آنها ذرات یا کمیت‌ها از مکانی به مکانی دیگر انتقال می‌یابند پدیده‌های انتقال گفته می‌شود.  سه نوع عمده ی پدیده‌های انتقال عبارت‌اند از جرم، حرارت و مومنتوم. در تمامی فرآیند های صنعتی و زندگی روزمره می توان رد پای انتقال حرارت را مشاهده کرد. از اینرو بررسی این پدیده و عوامل موثر آن در طی فرآیند حائز اهمیت است. از خنک سازی تراشه های الکترونیکی تا گرمای تولیدی در راکتورهای شیمیایی از جمله مواردی است که انتقال حرارت در آنها مهم است. برای تحلیل درست از توزیع انتقال حرارت در فرآیند های متفاوت، شبیه سازی می تواند کمک شایانی کند که نهایتا منجر به بهینه سازی فرآیند و یا ایجاد تمهیداتی برای افزایش بهره وری فرآیند مورد نظر می شود. در این دوره تلاش خواهد شد تا دانش پژوهان و دانشجویان گرامی شبیه سازی انتقال حرارت را در نرم افزار کامسول به صورت تخصصی در رشته های متفاوت آموزش ببینند.

بررسی و شبیه سازی انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول:

انتقال گرمای هدایتی (کانداکشن)، از روش های اصلی انتقال حرارت از طریق تحریک مولکولی درون ماده بدون حرکت بالک ماده است. انتقال گرمای هدایت در گازها و مایعات به دلیل برخورد و انتشار مولکول ها در حین حرکت تصادفی آنها است. از طرف دیگر، انتقال گرما در مواد جامد به دلیل ارتعاشات شبکه ای مولکول ها و انتقال انرژی توسط الکترون های آزاد می‌باشد. این روش را می‌توان اصلی ترین ‌شیوه‌ی انتقال گرما در جامدات دانست. معادله دما تعریف شده در حوزه‌های جامد مربوط به قانون فوریه است که می‌تواند است شامل جملات اضافی مانند منابع گرما و … باشد. از کاربرد های این فیزیک می‌توان به انتقال گرما در سازه‌ها، ترمز‌ها و سطوح دارای اصطکاک و همچنین تنش‌های حرارتی (کوپلینگ مکانیک جامدات و انتقال حرارت) اشاره کرد.

یکی از کابرد‌های مهم انتقال حرارت در پزشکی و بافت‌های بیولوژیکی است که از آن به “انتقال حرارت زیستی” نام برده می‌شود. انتقال حرارت زیستی (بیو-گرما)، مطالعه انتقال انرژی گرمایی در سیستم و بافت‌های زنده است. از آنجا که فرآیندهای بیوشیمیایی به دما وابسته هستند، انتقال گرما نقش اصلی را در بافت‌های زنده دارد. همچنین، از آنجا که انتقال جرم خون از طریق بافت باعث انتقال انرژی حرارتی می شود، روش های انتقال حرارت بیو-گرما برای کاربردهای تشخیصی و درمانی قابل استفاده می‌باشند.

در این دوره به معرفی، توضیح، آموزش و حل مثال‌هایی از موارد ذکر شده و کاربرد‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

سرفصلهای دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول:

  • تئوری، مقدمه و فرمولبندی
  • آموزش ماژول‌های Heat Transfer in Solids & Shells
  • آموزش مولتی فیزیک Thermal Stress (Solid, (Layered) Shell, Membrane)
  • آموزش Thermal Contact / Friction
  • آموزش ماژول‌ Lumper Thermal System
  • آموزش ماژول‌ Bioheat Transfer
  • پاسخ به سولات

اطلاعات دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد. با شرکت در این دوره ضمن حضور در دوره و دریافت ویدئوهای کامل دوره در انتهای دوره، تا یکسال اشتراک دوره را کسب خواهید نمود و میتوانید تمامی ویدئوهای دوره در صورت برگزاری مجدد دوره را نیز دریافت کنید. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

توضیحات تکمیلی:

جهت شرکت در دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و باقتهای بیولوژیکی با کامسول حتما از لپ تاپ و یا سیستم خانگی استفاده نمایید.

سرویس وبینار بر روی سیستم عامل ios و اندروید عمل نمیکند.

جهت دانلود نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

فایلهای دوره اول حرارت در جامدات-جلسه 2

فایلهای دوره اول حرارت در جامدات-جلسه 3

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 فروش
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره

تومان270,000

در دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول تمرکز اصلی بر روی شبیه سازی در مسائل مربوط به جامدات و بافت‌های بیولوژیکی میباشد.

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد. با شرکت در این دوره ضمن حضور در دوره و دریافت ویدئوهای کامل دوره در انتهای دوره، تا یکسال اشتراک دوره را کسب خواهید نمود و میتوانید تمامی ویدئوهای دوره در صورت برگزاری مجدد دوره را نیز دریافت کنید. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

 

زمان برگزاری دوره    جمعه ها ساعت 17 الی 21
تاریخ شروع دوره  25 مهر 99

 

مدت دوره : 8 ساعت

تعداد جلسات دوره : 2 جلسه

مدرس دوره : مهندس حامد مرادی
(کارشناس ارشد بیومکانیک)

مهلت ثبت نام در این دوره به پایان رسیده و شما میتوانید به صورت آفلاین از طریق لینک زیر از ویدیوهای دوره استفاده نموده و از طریق کلاس رفع اشکال با مدرس در ارتباط باشید.

امکان خرید دوره وجود ندارد

امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش پیشرفته
تعداد دانشجو : 30
تاریخ انتشار: 9 سپتامبر 2020آخرین بروزرسانی: 7 دسامبر 2021تعداد بازدید: 1182
قوانین استفاده

مدرس

حامد مرادی

کارشناس ارشد مکانیک - بیومکانیک
قیمت دوره

تومان270,000

در انبار موجود نمی باشد