0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره آموزشی شیمی در نرم افزار کامسول

معرفی دوره
در دوره آموزش جامع و تخصصی نرم افزار کامسول برای مهندسی شیمی به بررسی تمامی مباحث مهم و کاربردی نرم افزار کامسول برای مهندسان شیمی خواهیم پرداخت. پدیده های انتقال یکی از مهم ترین مفاهیم نظری است که در مهندسی شیمی اهمیت بسیاری دارد. در اغلب موارد، فرمولبندی پایه پدیده های انتقال به شکل معادلات دیفرانسیل پاره ای در می آید. بیشتر این معادلات به صورت معادلات دیفرانسیل پاره ای مرتبه دوم ظاهر می شوند که در دروس مکانیک سیالات، انتقال حرارت و جرم و… اهمیت ویژه ای دارند. حل تحلیلی معادلات انتقال بسیار محدود است، برای حل این مشکل، محققان پیشین از روش های تجربی برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز استفاده می کردند و با پردازش این اطلاعات، نمودارها با معادلات تجربی ارائه می کردند. در این دوره با فیزیکهای Transport of Diluted Species ،Transport of Diluted Species in Porous Media ، Laminar Flow ، Brinkman Equations ، Darcy’s Law و همچنین Heat Transfer in Fluids به طور کلی آشنا خواهیم شد.

محتوای دوره

استفاده از روش های عددی برای حل معادلات انتقال حاکم بر سیستم های واقعی است، مجموعه روش های عددی حل معادلات حرکت و انرژی درون سیالات، علمی مستقل به نام دینامیک سیالات محاسباتی یا به اختصار CFD را تشکیل می دهد. در دوره آموزش کامسول مهندسی شیمی در ابتدا مقدمه ای بر CFD ارائه خواهیم داد. تمایل به استفاده از CFD در مهندسی شیمی در حال افزایش است، زیرا این روش نسبت به سایر روش های بررسی(روش تحلیلی و تجربی) دارای مزایای بیشتر و معایب کمتری است. به کارگیری CFD نسبتا آسان و کم هزینه است و برای حل مسائل به فرضیات ساده کننده چندانی نیاز ندارد. با استفاده از CFD جزئیات میدان جریان سیال، نحوه تغییرات درجه حرارت و غلظت و… به دست می آید. با حل یک مسئله می توان اثر پارامترهای مختلف را بررسی و سیستم مورد بررسی را بهینه کرد. بدین ترتیب، با به کارگیری CFD برای حل مسائل مهندسی شیمی، اطلاعات فراوانی به دست می آید. این روش به عنوان وسیله ای قدرتمند به پژوهشگران این رشته در بررسی مسائل مختلف یاری رساند یا به عنوان ابزاری برای طراحی تجهیزات فرآیندی در اختیار مهندسان شیمی قرار گیرد. از نرم افزارهای قدرتمند در این حوزه کامسول می باشد. در این دوره ی جامع تلاش خود را برای یادگیری شما دانش پژوهان و دانشجویان با نرم افزار کامسول در حوزه ی مهندسی شیمی خواهیم کرد. از این روشبیه سازی این واحد های شیمیایی در نرم افزارکامسول کمک بسیاری در شناخت هیدرودینامیک و بررسی آن ها در حالت های مختلف را ممکن می کند. دوره آموزش جامع و تخصصی کامسول برای مهندسی شیمی برای دانشجویان ، محققان،صنعتگران این حوزه ی کمک بسیاری خواهد کرد.

سرفصلهای دوره آموزشی:

 • تئوری و کاربرد محاسبات دینامیک سیال در صنایع شیمیایی
 • مقدمه ای بر کاربرد محاسبات دینامیک سیال cfd در صنایع شیمیایی
 • آموزش مراحل استاندارد شبیه سازی با نرم افزار کامسول
 • آموزش انتقال حرارت و انتقال جرم در فرآیندهای شیمی
 • آشنایی با فیزیک انتقال جرم در محیط متخلخل ( Transport Diluted species in porous media)
 • آموزش شبیه سازی میکرومیکسرها در نرم افزار کامسول
 • آشنایی با انواع غشا و فیزیک های لازم برای شبیه سازی آن
 • آموزش شبیه سازی راکتور بستر ثابت در چهار واکنش متفاوت
 • آموزش نحوه ی کوپل کردن فیزیک های انتقال جرم، مومنتوم و حرارت
 • آشنایی با فیزیک های انتقال مومنتوم دارسی،برینکمن و جریان آرام و تفاوت های آن ها
 • (Darcy Law , Brinkman equation & Laminar flow)
 • آموزش فیزیک انتقال جرم در محیط متخلخل (Transport Diluted species)

مهندس میلاد قهرمانی

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی طراحی فرآیند

 • کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، گرایش بیومکانیک از دانشگاه صنعتی شریف هستم و یادگیری کامسول را به صورت خودآموز از سال 1395 آغاز نموده‌ام. از سال 97 به عنوان طراح سوال بخش نهایی اولین دوره مسابقات کامسول ایران همکاری خود را با گروه آموزشی کامسولفا آغاز نمودم.
 • زمینه های تخصصی: بیومکانیک – سیالات زیستی – مکانیک جامدات – مکانیک سیالات – برهمکنش سازه و سیال

سوالات متداول

این دوره هیچگونه پیشنیازی ندارد و از صفر و آموزش نصب نرم افزار آغاز خواهد شد و تا سطح پیشرفته ادامه می یابد.

این دوره از سطح مبتدی و به صورت پایه ای با زبان ساده و مثالهای قابل درک تا سطح پیشرفته ادامه می یابد. 

این دوره با توجه به سرفصلهای فراوان آن مانند یک دایره المعارف کامسول است که با توجه به بروز بودن مطالب آن برای هر کاربری در هر سطحی آموزشهای جدیدی دارد.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم و جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه ویا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

جهت دریافت تخفیف ابتدا در وبسایت کامسولفا ثبت نام کرده و سپس ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به همراه تصویر کارت دانشجویی خود به شماره 09224335490 در واتساپ ارسال نمایید.

شما تا همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.
این دوره، یک مسیر آموزشی کامل است که به صورت غیر حضوری برگزار میشود و بهره وری و خروجی های آن برای ما بسیار حائز اهمیت میباشد. مابین جلسات آموزشی، زمانهایی جهت تعامل با استاد دوره و رفع اشکال برگزار میشود و همچنین شما میتوانید در گروه تلگرامی دوره در کنار دانشجویان این دوره و دوره های قبل به پرسش و پاسخ بپردازید. دوره مطابق با برنامه زمانی مشخص پیش میرود و همراهی شما و تکمیل مسیر آموزشی مدام بررسی میشود و ما تا انتهای مسیر کنار شما هستیم. 
ثبت نام در دوره
شهریه ثبت نام آزاد
998،000تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
748،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
598،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره 09224335490 در واتساپ ارسال نمایید.

ویژگی های دوره

اگر می خواهید مبحث شیمی را در نرم افزار کامسول در کمترین زمان ممکن و مانند یک متخصص یاد بگیرید ، با ما شروع کنید!
این دوره در طول سال چندین بار برگزار و در هر دوره بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد.

مدت دوره: ۹ ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار
شروع کلاس :  20خرداد ۱۴۰۱
روزهای برگزاری: جمعه ها 
ساعت برگزاری کلاسها: ۰۸:۰۰ الی ۱۱:۰۰

9

ساعت وبینار آنلاین

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

نحوه برگزاری دوره

در این دوره همانند دوره های گذشته به صورت آنلاین و آفلاین برگزار میگردد. مدرس دوره از نیم ساعت قبل از زمان هر جلسه در کلاس حضور می یابد تا به سوالات مربوط به پروژه های  دانشجویان پاسخ دهد. پس از شروع جلسه ، درجلسه های شنبه مفاهیمی که در دوره های قبلی آموزش داده شده در کلاس آموزش داده شده و به صورت عملی توسط شرکت کنندگان کار خواهد شد. این شیوه باعث یادگیری بهتر شرکت کنندگان خواهد بود و با خطاهایی که در زمان کار با نرم افزار احتمال دارد برخورد کنند آشنا و راه حل این خطاها را یاد میگیرند. (ویدئوی دوره های قبلی از زمان ثبت نام در اختیار دانشجویان قرار میگیرد تا در بین دو جلسه هر هفته ویدویها را مشاهده نمایند.) آموزشهای جدیدی به این دوره نسبت به دوره های قبل اضافه شده است که در جلسه دوم هر هفته، این بخشهای جدید آموزش داده خواهد شد.در بخش پایانی کلاس به سوالات شرکت کنندگان در مورد مفاهیم آموزش داده شده در جلسه پاسخ داده خواهد شد.