0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها

برای یک مهندس که در حوزه طراحی و تحلیل مهندسی فعالیت می‌کند، نرم‌افزارهای شبیه‌سازی از ملزومات کاری وی خواهد بود. دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها به‌عنوان ابزار آموزشی نرم‌افزار شبیه‌سازی به مهندسان این امکان را می‌دهد که بتوانند طرح‌های محصول را با مدل‌سازی رویدادهای دنیای واقعی در یک محیط کامپیوتری ارزیابی، بهینه‌سازی و مقایسه کنند.
به دلیل افزایش هزینه‌های تحقیق و توسعه محصول نهایی، شرکت‌هایی که در حوزه طراحی محصولات فعالیت می‌کنند را بر آن داشته است که پس از طراحی و قبل از تولید محصول آزمایشی اولیه، ابتدا آن را در نرم‌افزارهای شبیه‌سازی، مانند کامسول تحلیل نمایند. نتیجه این امر باعث می‌شود که در صورت وجود هرگونه مشکل اساسی ابتدا آن مشکل برطرف شود و سپس مجوز تولید محصول اولیه داده شود. به همین دلیل آشنایی تیم تحقیق و توسعه هر شرکت با بهترین نرم افزارهای هر حوزه و داشتن دانش به روز نسبت به جدیدترین ویژگیهای هر نرم افزار از اهمیت بالایی برخوردار است. گروه آموزشی کامسولفا با برگزاری دوره کامسول برای سازمان‌ها و نیز دوره های بازآموزی جهت آموزش جدیدترین بروزرسانی های نرم افزار، در صدد رفع نیاز شرکتها و سازمانها برای آموزش کارمندان بخش تحقیق و توسعه با بالاترین کیفیت است.
نرم‌افزار کامسول، یکی از جدیدترین مدل نرم‌افزارهای شبیه‌سازی و تحلیل مهندسی بوده که در این مدت کم حضور خود طرفداران بسیار زیادی بین متخصصان به دلیل سادگی کاربری آن پیدا کرده است. مسلماً یادگیری چنین نرم‌افزاری به دلیل محیط کاربرپسند آن هرچقدر هم که ساده به نظر برسد، به‌صورت خودآموز کاری بسیار مشکل و زمان‌بر است. به‌جای این کار به شما توصیه می‌شود که از متخصصان این امر بهره‌مند شوید. گروه آموزشی کامسولفا به عنوان بزرگترین گروه تخصصی آموزش کامسول در ایران، امکان برگزاری دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها در تمامی حوزه ها را فراهم نموده است.

مزایای استفاده از دوره اختصاصی نرم‌افزار Comsol

دوره اختصاصی نرم‌افزار comsol در سایت کامسولفا برای شرکت‌ها برگزار می‌شود. استفاده از این نوع دوره ها برای کارفرمایان مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد، که در ادامه به
برخی از آنها اشاره خواهیم نمود.

⦁ تعیین سرفصل های دوره توسط شرکت

در فرایند تحقیق و توسعه یک محصول، بایستی تمام اعضای شرکت، از کارشناسان فروش گرفته تا مهندسان طراح با یکدیگر در تعامل باشند. میتوان گفت مهمترین بخش کار، طراحی یک محصول با کیفیت است، که مزایای رقابتی مناسبی داشته باشد. به دلیل کاربرپسند بودن محیط کاربری نرم‌افزار کامسول، گاها این شائبه وجود دارد که کار با کامسول ساده بوده و نیازی به یادگیری وجود ندارد. در حالیکه پس از مدتی کار با نرم افزار کامسول و برخورد با چالشهای شبیه سازی با نرم افزار Comsol کم کم نیاز به کمک گرفتن از افراد با تجربه خود را نشان خواهد داد. یکی از مهمترین ویژگیهای دوره اختصاصی کامسول که توسط کامسولفا برگزار میگردد اینست که کامسولفا در برگزاری دوره کامسول برای سازمان‌ها، ابتدا سرفصلهای مورد نیاز و حیطه کاری شرکت و یاز مان و سازمان درخواست دهنده را مورد بررسی دقیق قرار داده و شپش با توجه به این نیازها و خواسته ها یک دوره اختصاصی تدوین مینماید. در این دوره ممکن است از یک استاد تا 10 استاد مختلف به آموزش هر کدام از بخشهای دوره بپردازند.

یادگیری پایه ای با دسته بندی موضوعی اختصاصی کامسولفا

یکی از ویژگی‌های مفید دوره اختصاصی کامسول، استفاده از بهترین اساتید گروه آموزشی کامسولفا است که سالها تجربه آموزش در زمینه نرم افزار کامسول را دارا هستند. آزمودن روشهای آموزشی مختلف ما را به کاراترین سیستم جهت برگزاری دوره کامسول مختص سازمان‌ها رسانده است. دز این سیستم آموزش نرم افزار کامسول با دسته بندی موضوعی خاص گروه آموزشی کامسولفا، به صورت پایه ای آغاز شده و تا سطح حرفه ای ادامه می یابد.

⦁ کاهش هزینه‌های تحقیق و توسعه

با گذراندن دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها، مهندسان فرایند شبیه‌سازی و تحلیل محصولات خود را با سرعت بسیار زیادی انجام خواهند داد. در صورت دادن یک ورودی صحیح می‌توانیم از انجام صحیح مدل‌سازی که هر چند مدت زیادی هم طول بکشد، مطمئن باشیم. نتایج این مدل‌سازی‌ها باعث کاهش و رفع ایرادات محصول نهایی خواهد شد، این کار زمان مورد نیاز و هزینه‌های تحقیق و توسعه را نیز بسیار کاهش خواهد داد. نتیجه این امر این است که باعث می‌شود تا سازمان بتواند با سرعت بیشتری به فکر بهینه سازی محصولات موجود و یا تولید محصولات بعدی شرکت باشد.خواهد داد. یکی از مهمترین ویژگیهای دوره اختصاصی کامسول که توسط کامسولفا برگزار میگردد اینست که کامسولفا در برگزاری دوره کامسول برای سازمان‌ها، ابتدا سرفصلهای مورد نیاز و حیطه کاری شرکت و یاز مان و سازمان درخواست دهنده را مورد بررسی دقیق قرار داده و شپش با توجه به این نیازها و خواسته ها یک دوره اختصاصی تدوین مینماید. در این دوره ممکن است از یک استاد تا 10 استاد مختلف به آموزش هر کدام از بخشهای دوره بپردازند.

⦁ یادگیری از بهترین اساتید کامسول در ایران

گروه آموزشی کامسولفا بزرگترین و قدیمی ترین گروه آموزشی کامسول در ایران است که سالهاست به صورت متمرکز به آموزش نرم افزار کامسول میپردازد. اساتید در کامسولفا با توجه به میزان تخصص و توانایی دارای گریدبندی هستند. برای هر رشته و هر تخصص ما میدانیم که بهترین انتخاب برای برگزاری دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها با توجه به حوزه کاری آنها کدام استاد است. همچنین با توجه گریدبندی اساتید امکان تعیین هزینه و سطح دوره توسط کارفرما وجود خواهد داشت.محصولات بعدی شرکت باشد.خواهد داد. یکی از مهمترین ویژگیهای دوره اختصاصی کامسول که توسط کامسولفا برگزار میگردد اینست که کامسولفا در برگزاری دوره کامسول برای سازمان‌ها، ابتدا سرفصلهای مورد نیاز و حیطه کاری شرکت و یاز مان و سازمان درخواست دهنده را مورد بررسی دقیق قرار داده و شپش با توجه به این نیازها و خواسته ها یک دوره اختصاصی تدوین مینماید. در این دوره ممکن است از یک استاد تا 10 استاد مختلف به آموزش هر کدام از بخشهای دوره بپردازند.

دوره کامسول در صنعت

مزایای فراوان استفاده از نرم‌افزار کامسول، باعث شده تا در کنار کاربری‌های فراوان آکادمیک و دانشگاهی، در صنعت نیز کاربرد گسترده‌ای پیدا کند. قابلیت‌های جامع و کامل این نرم‌افزار باعث شده تا در اکثر زمینه‌های صنعتی کاربرد داشته باشد. از صنعت برق‌گرفته تا فیزیک، مکانیک و صنایع شیمیایی را می‌توان از حوزه‌های کاربرد کامسول نام برد. آموزش استفاده از نرم‌افزار کامسول در هر یک از این حوزه‌ها نکات خاص خود را دارد و بایستی به‌صورت اختصاصی انجام گیرد. به جهت نیاز موجود گروه آموزشی کامسولفا با ایجاد بستر مناسب به برگزاری دوره کامسول مختص شرکت‌ها میپردازد. در کامسولفا، دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها در هر حوزه کاری توسط مدرس متخصص در همان حوزه، بر طبق سرفصل‌های درخواستی سازمان صورت می‌گیرد. در ادامه، دوره اختصاصی نرم‌افزار comsol برای چند حوزه معرفی می‌شوند.

دوره اختصاصی کامسول برای رشته برق

مشاهده نمونه‌های شبیه‌سازی شده از آنچه افراد شاغل در دنیای واقعی انجام داده‌اند، می‌تواند برای شما که در صنعت برق فعالیت می‌کنید، بسیار مفید باشد. جایی که شکست در طراحی و سایر مراحل می‌تواند تأثیر زیادی بر رضایت مشتری و همچنین نتیجه نهایی داشته باشد. از نتایج برگزاری دوره اختصاصی کامسول برای رشته برق می‌توان موارد زیر را نام برد.

⦁ پیش‌بینی و به‌حداقل‌رساندن نویز در ترانسفورماتورها !

ترانسفورماتورها برای اتصال ایمن خطوط ولتاژ بالا به پست برق محلی عالی هستند، اما بی‌صدا نیستند. سطوح بالای سروصدا همانند ولتاژهای بالا خطرناک هستند. اکنون، پس از گذراندن دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها می‌توانید طرح‌های ترانسفورماتور خود را قبل از ساخت آن‌ها با حداقل نویز بهینه‌سازی کنید.

⦁ شبکه‌های کابلی زیرزمینی را به طور دقیق و با هزینه کم برنامه‌ریزی کنید!

مدیریت شبکه‌های کابلی زیرزمینی نیاز به درک عمیقی از چگونگی تأثیر خاک اطراف، سن کابل، تعمیرات و نزدیکی کابل‌های دیگر بر عملکرد دارد. بااین‌حال، آزمایش این سیستم‌های ولتاژ بالا به دلیل اندازه بسیار زیاد آنها دشوار است. با مدل‌سازی اجزای کابل با نرم‌افزار کامسول، می‌توان در مورد محل قراردادن کابل‌های جدید و تعمیر کابل‌های قدیمی با صرف کمترین هزینه, تصمیم‌ گرفته شود.

⦁ شبکه را کارآمدتر مدیریت کنید!

ارزیابی سلامت کابل برای حفظ عملکرد روان شبکه برق حیاتی است. نرم‌افزار کامسول به تکنسین‌های میدانی اجازه می‌دهد تا کابل‌ها را با اطمینان بر اساس نتایج شبیه‌سازی دقیق تولید شده از ورود داده‌های ساده ارزیابی کنند.

⦁ از توربین‌های بادی در برابر صاعقه محافظت کنید!

توربین‌های بادی مستعد برخورد صاعقه هستند که منجر به خرابی‌های پرهزینه و بدون برنامه‌ریزی می‌شود مگر اینکه به‌درستی محافظت شوند. پس از گذراندن دوره اختصاصی کامسول برای شرکت‌ها می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه مقدار جریان از تیغه عبور می‌کند و دقیقاً کجا جریان می‌یابد، تا به بهترین وجه از تیغه کربن در برابر سوختن ناشی از گرما و/یا قوس محافظت نماییم.

دوره اختصاصی کامسول برای رشته فیزیک و مکانیک

در دوره اختصاصی کامسول برای رشته فیزیک ماژول‌های تخصصی مربوط به رشته فیزیک به طور مفصل آموزش داده می‌شود. این ماژول‌های تخصصی شامل موارد زیر هستند.

⦁ تحلیل ساختاری استاتیک، گذرا و فرکانس دامنه

ماژول مکانیک سازه به تجزیه‌وتحلیل سازه‌های مکانیکی که در معرض بارهای استاتیکی یا دینامیکی هستند اختصاص‌داده‌شده است. شما می‌توانید از این نرم‌افزار برای طیف گسترده‌ای از انواع آنالیز، از جمله تحلیل‌های ثابت، گذرا، پارامتریک، شبه استاتیک، کمانش و پیش‌تنیده استفاده کنید.

⦁ ماژول مواد غیرخطی ساختاری

ماژول مواد غیرخطی ساختاری قابلیت‌های مکانیکی ماژول مکانیک سازه را با مدل‌های غیرخطی، از جمله قابلیت‌های تغییر شکل پلاستیک با کرنش بزرگ، افزایش می‌دهد. مدل‌های مواد تعریف‌شده توسط کاربر بر اساس متغیرهای تنش یا کرنش، قوانین جریان و قوانین خزش می‌توانند به‌راحتی و مستقیماً در رابط کاربری به‌عنوان نقطه شروع ایجاد شوند.

⦁ شبیه‌سازی برنامه‌های ژئوتکنیکی

ماژول ژئو مکانیک، به شما این امکان را می‌دهد که موارد ژئوتکنیکی مانند تونل‌ها، حفاری‌ها، پایداری شیب‌ها و سازه‌های نگهدارنده را تجزیه‌وتحلیل کنید.

⦁ تجزیه‌وتحلیل خستگی برای ساختارها و کاربردهای مختلف

هنگامی که سازه‌ها به دلیل خستگی مواد بارها و بارها بارگیری و تخلیه می‌شوند، ممکن است در بارهای زیر حد استاتیک از کار بیفتند. تجزیه‌وتحلیل خستگی مجازی را می‌توان در محیط نرم‌افزار کامسول با ماژول خستگی که شامل مجموعه‌ای از مدل‌های خستگی است، انجام داد.

⦁ تجزیه‌وتحلیل ارتعاش در یک سطح جدید

ماژول آکوستیک به طور خاص برای کسانی طراحی شده است که با دستگاه‌هایی کار می‌کنند که امواج صوتی را تولید، اندازه‌گیری و استفاده می‌کنند. کنترل نویز را می‌توان در طراحی صداخفه‌کن، موانع صوتی، ساختمان‌ها و کاربردهای آکوستیک اتاق مورد بررسی قرارداد.

دوره کامسول برای صنایع شیمیایی

در دوره کامسول برای صنایع شیمیایی ماژول‌های تخصصی مربوط به صنایع شیمیایی به طور مفصل آموزش داده می‌شود. این ماژول‌های تخصصی در ادامه معرفی شده‌اند.

⦁ شبیه‌سازی کلیه عملیات صنایع شیمیایی و فرایندی

بهینه‌سازی راکتورهای شیمیایی، ادوات فیلتراسیون و سایر فرایندها با ماژول مهندسی واکنش شیمیایی نرم‌افزار کامسول آسان شده است. این نرم‌افزار شامل ابزارهایی برای شبیه‌سازی حمل‌ونقل مواد و انتقال حرارت همراه با سینتیک‌های شیمیایی دلخواه در همه انواع محیط‌ها است.

⦁ شبیه‌سازی باتری‌ها و پیل‌های سوختی

مدل‌سازی و شبیه‌سازی به ‌سرعت به یکی از ابزارهای ضروری برای توسعه، طراحی، بهینه‌سازی و تضمین کیفیت و ایمنی باتری‌ها و پیل‌های سوختی در حین کار تبدیل می‌شود. ماژول باتری‌ها و پیل‌های سوختی رفتار الکتروشیمیایی زیربنایی در الکترودها و الکترولیت‌های باتری‌ها و پیل‌های سوختی را مدل می‌کند. این امر به شما امکان می‌دهد عملکرد آنها را برای شرایط عملیاتی مختلف، پیکربندی کنید.

⦁ ماژول بررسی کاربردهای الکتروشیمیایی

ماژول الکترود پوزیشن برای کاربردهای متنوعی از جمله: رسوب فلز برای قطعات الکتریکی و الکترونیکی؛ حفاظت در برابر خوردگی و سایش؛ آبکاری تزئینی؛ حکاکی؛ ماشین‌کاری الکتریکی و پالایش الکتریکی مناسب است. با یادگیری ماژول الکترود پوزیشن در دوره کامسول مختص سازمان‌ها می‌توانید همه پدیده‌های شرکت‌کننده را در نظر بگیرید و آنها را با هم شبیه‌سازی کنید.

⦁ بررسی خوردگی الکتروشیمیایی

بیشتر خوردگی به دلیل فرایندهای واکنش الکتروشیمیایی در زیر آب و در محیط‌های مرطوب یا مرطوب اتفاق می‌افتد. ماژول خوردگی به مهندسان و دانشمندان این امکان را می‌دهد که پس از گذراندن دوره کامسول مختص شرکت‌ها این فرایندها را بررسی کنند، درک درستی از میزان خوردگی در طول عمر یک سازه به دست آورند و اقدامات پیشگیرانه برای مهار خوردگی الکتروشیمیایی را به‌منظور محافظت از ساختارهای خود اجرا کنند.

درخواست دوره

در دوره اختصاصی نرم‌افزار comsol ما به آموزش ماژولهای مورد نیاز شرکت و یا سازمان شما با مدلهای آماده گروه آموزشی کامسولفا میپردازیم. اما در صورتیکه قصد کار بر روی مدل خود را دارید، باید توجه داشته باشید اینکار نیاز به زمان و تیم متخصص جهت بررسی، تحلیل و صحت سنجی داشته و باید از طریق صفحه انجام پروژه صنعتی با کامسول با ما در ارتباط بوده و فرم مربوطه را تکمیل نمایید. در انواع دوره کامسول مختص سازمان‌ها آموزش‌ها توسط استاد متخصص در همان حوزه برگزار می‌شود؛ لذا خاطرتان از بابت کیفیت جلسات ارائه شده آسوده باشد. جهت اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها و مشاوره در مورد سرفصلهای مورد نیاز، لطفاً با شماره‌های داده شده در زیر تماس حاصل فرموده و مشاوره‌های لازم را از کارشناسان کامسولفا دریافت نمایید.