0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

اپلیکیشن Builder در نرم‌افزار COMSOL Multiphysics® این امکان را برای متخصصان شبیه‌سازی فراهم می‌کند تا برنامه‌های شبیه‌سازی با امکان استفاده آسان را ایجاد و آن‌ها را در داخل یا خارج از سازمان‌های خود توسط COMSOL Server™ و COMSOL Compiler™ به کار گیرند. بدین ترتیب، فناوری شبیه‌سازی فیزیک با کیفیت بالا برای همه قابل دسترسی است. این روش چه گونه استفاده شرکت‌ها از شبیه‌سازی را تغییر داده است و چه مزایایی برای کسانی که این کارکرد را پذیرفته‌اند وجود دارد؟ در این پست وبلاگ، هفت نمونه از نحوه استفاده افراد از برنامه‌ها را ارائه می‌دهیم.

 

1-ساده کردن روند کار مدل‌سازی

در واقع COMSOL Multiphysics به شما این امکان را می‌دهد که الکترومغناطیس، مکانیک ساختاری، آکوستیک، جریان سیال، انتقال گرما و پدیده‌های شیمیایی را در یک محیط، طبق روند کار شبیه‌سازی کنید. همه­ ی برنامه‌های شبیه‌سازی با همان ابزار یعنی Application Builder، مستقل از نوع فیزیک درگیر، ایجاد می‌شوند. با تکمیل روند کار مدل‌سازی بهینه شده، برنامه‌ها با کلیک بر روی یک دکمه مستقر می‌شود و هر کس می‌تواند از بینش‌های ارائه شده توسط نتایج شبیه‌سازی بهره‌مند شود.

"با در اختیار داشتن رابط کاربری ساده و آسان، رابط کاربری GUI و هر دو قابلیت‌های تکی و مولتی فیزیکی می‌توانیم تنوع زیادی از ابزارها را ایجاد کنیم. در حال حاضر، تقریباً ده‌ها برنامه کاربردی وجود دارد که امروز در سراسر سازمان به شکلی مورد استفاده قرار می‌گیرند که من بسیار به آن افتخار می‌کنم و COMSOL ما را قادر به انجام این کار کرد."

pablo-rolandi-portrait

متن کامل را اینجا بخوانید:  “Multiphysics Modeling in the Biopharma Industry

 

The UI of a simulation app for calculating ethylene oxide concentrations showing the results for an example at 95 hours in rainbow.

برنامه پروسه استریل سازی که غلظت اتیلن اکسید را محاسبه می‌کند (ارائه شده توسط Amgen).

 

2-درک رفتار محصول

با استفاده از برنامه‌های شبیه‌سازی، افراد غیر متخصص نیز می‌توانند آزمایشات خود را بدون نیاز به داشتن درکی از پیچیدگی‌های شبیه‌سازی واقعی، انجام دهند. در نتیجه، کل سازمان می‌تواند از شبیه‌سازی ها بهره ­مند شوند، که به نوبه خود منجر به درک بیشتر در مورد نحوه­ رفتار محصول در دنیای واقعی می‌شود.

"ما یک شبیه‌سازی را ایجاد کرده‌ایم که تنش‌ها و تغییرات شکلی را در بخشی از ساخت پیش بینی می‌کند تا درک روشنی از نحوه تغییر شکل در هنگام چاپ ایجاد کند."

متن کامل را اینجا بخوانید: MTC Develops Simulation App to Revolutionize Design for Additively Manufactured Parts

 

The UI of a simulation app with the mesh for a sample design shown in the graphics window.

برنامه ساخته و ارائه شده توسط  MTC جهت آزمایش اصلاحات در طراحی‌هایشان.

 

3-همکاری آسان

ایجاد یک برنامه عالی اغلب حاصل تلاشی مشترک است. مهندسان فروش ممکن است بخواهند یک نرم‌افزار شبیه‌سازی را به مشتریان عرضه کنند، اما ممکن است در مورد نحوه‌ی عملکرد نرم‌افزار شبیه‌سازی دانش چندانی نداشته باشند. از طرف دیگر مهندسان فروش به احتمال زیاد اطلاعات بیشتری راجع به نحوه برخورد با مشتری نسبت به همکاران بخش شبیه‌سازی داشته باشند. بنابراین ارتباط دائمی بین مهندسین هر دو بخش ضروری است. برنامه‌ها، ارتباط آسان و یکپارچه را تسهیل می‌کنند و نتیجه آن همکاری بیشتر (و بهتر) بین افرادی است که عملکردهای مختلف در داخل یا خارج از سازمان دارند.

"برنامه‌های شبیه‌سازی به ما این امکان را داده‌اند تا فرهنگ همکاری را پرورش دهیم."

متن کامل را در صفحه ۳۲ از COMSOL News 2019 با عنوان “Collaboration Is Key for Individualized Medicine” بخوانید.

دوره جامع آموزش عمومی نرم افزار کامسول 

آموزش کامسول به صورت گام به گام از پایه تا پیشرفته

.

– آموزش پیشنهادی

 

4-ارائه سریع پاسخ

یک برنامه شبیه‌سازی شامل مقدار محدودی از ورودی‌ها است که تنظیم آنالیز را آسان می‌کند. ممکن است کارشناسان برای حل سریع یک شبیه‌سازی خاص، تنظیمات دقیق مربوط به مش، حل کننده یا سایر شرایط را داشته باشند. بنابراین افراد با پیشینه‌های مختلف می‌توانند این شبیه‌سازی ها را اجرا کنند بدون اینکه از متخصصان بخواهند کاری برای آن‌ها انجام دهند یا منتظر یک مدل کامل برای همگرایی باشند تا به آن‌ها کمک کند که سریع‌تر جواب بگیرند.

"این ایده، ایجاد برنامه ای جهت همکاری بود تا بتوان راهی آسان و سریع برای محک زدن طرح‌های مختلف را فراهم نمود."

متن کامل را اینجا بخوانید:

Simulation Applications Streamline the Development of Electric Vehicle Motors

برنامه ساخته شده برای ارزیابی مقاومت ورقه روتور (ارائه شده توسط Volkswagen Kassel).

5-منابع رایگان

متخصصان شبیه‌سازی به جای اینکه مجبور باشند بارها و بارها شبیه‌سازی های مشابه را اجرا کنند، می‌توانند بر روی توسعه مدل‌ها و برنامه‌های جدید متمرکز شوند. یک مدل توسعه یافته می‌تواند به صدها کاربر خدمات رسانی کند. همچنین از طریق ساده کردن روند کار، کارایی سازمان افزایش می‌یابد. در پایان، شرکت‌هایی که ایجاد، استفاده و توزیع برنامه‌های شبیه‌سازی را قبول می‌کنند، می‌توانند خطرات اولیه را در مرحله طراحی کاهش دهند و محصولات بهتری را سریع‌تر به بازار عرضه کنند.

" [برنامه] منابع متخصصان شبیه‌سازی را رایگان می‌کند، بنابراین می‌توانند بر مدل‌سازی پیشرفته تر تمرکز کنند، در حالی که هم زمان اطمینان دارند که کاربران از آنچه لازم دارند استفاده می‌کنند."

متن کامل را اینجا بخوانید: Simulation Applications Help Shape the Design of  Car Audio Systems

 

A virtual rendering of a the back seat of a car with the acoustic sound field shown in red, blue, and white.

میدان صدای آکوستیک صندلی عقب در فضای داخل خودرو (ارائه شده توسط François Malbos, HARMAN).

6-حذف منحنی یادگیری

کاربران برنامه های ساخته شده با کامسول برای اجرای آنالیز با برنامه، نیازی به درک فناوری زیر بنایی نرم‌افزار شبیه‌سازی ندارند، زیرا ورودی‌ها و خروجی‌ها به آنچه مربوط به آنالیز است محدود می‌شوند. با استفاده از برنامه‌های شبیه‌سازی، هر کسی می‌تواند تنظیمات و طرح‌های مختلف را، بدون نیاز به یادگیری یک نرم‌افزار جدید، امتحان کند.

" با ساختن برنامه‌های شبیه‌سازی، می‌توانم یک مدل پیچیده را با همکاران خود به اشتراک بگذارم و آن را در هر مکانی در دسترس قرار دهم."

متن کامل را اینجا بخوانید: “Multiphysics Analysis Advances Water Main Leak Detection

پیش بینی سرعت صدا برای مکان یابی دقیق نشت در لوله‌های مدفون شده، مانند شبکه‌های آب، مهم است. مهندسین اکوولوژیک برای مدل‌سازی رفتار صوتی در لوله‌ها و برآورد تغییرات در سرعت صدا، یک چارچوب شبیه‌سازی المان محدود را به کار گرفته‌اند (ارائه شده توسط Sebastien Perrier Echologics).

7- فراتر از انتظارات مشتری

هر شرکتی دوست دارد از انتظارات مشتری خود فراتر باشد. شبیه‌سازی همیشه در انجام این کار نقش مهمی داشته است، به طوری که استفاده از برنامه‌های شبیه‌سازی قدرت شرکت را گسترش می‌دهد. علاوه بر ارائه نتایج به مشتری با ذکر اسناد، اکنون می‌توان برنامه ای را در اختیار مشتری قرار داد تا بتواند نتایج را از نزدیک مشاهده کند و حتی ورودی‌ها توسط خودشان دستکاری شود. برنامه‌های شبیه‌سازی پاسخ‌های زمان واقعی را به طور مستقیم به جلسات فروش، مذاکرات یا جلسات بحث در زمینه‌ی کارخانه انتقال می‌دهد.

"نمایش یک مشتری آینده نگر که چگونه برنامه انتقال حرارت را در بین تنظیمات مختلف مقایسه می‌کند، مانند این است که به آن‌ها اجازه دهید قبل از خرید آن را امتحان کنند."

این متن از وبسایت comsol با عنوان 7 دلیل استفاده مشتریان COMSOL از برنامه های شبیه سازی به فارسی برگردان شده است، استفاده از ترجمه با ذکر نام کامسولفا مجاز است.  مشاهده متن اصلی

دلیل استفاده شما از کامسول چیست؟ لطفا در انتهای این صفحه نظرات خود را با دیگران در میان گذارید.

به این مطلب چند امتیاز میدهید؟
5/5