0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره آموزش تخصصی شیمی در نرم افزار کامسول

معرفی دوره شیمی در کامسول

در دوره شیمی در کامسول به بررسی تمامی مباحث مهم و کاربردی نرم افزار کامسول برای مهندسان شیمی خواهیم پرداخت. پدیده های انتقال یکی از مهم ترین مفاهیم نظری است که در مهندسی شیمی اهمیت بسیاری دارد. در اغلب موارد، فرمولبندی پایه پدیده های انتقال به شکل معادلات دیفرانسیل پاره ای در می آید. بیشتر این معادلات به صورت معادلات دیفرانسیل پاره ای مرتبه دوم ظاهر می شوند که در دروس مکانیک سیالات، انتقال حرارت و جرم و… اهمیت ویژه ای دارند. حل تحلیلی معادلات انتقال بسیار محدود است، برای حل این مشکل، محققان پیشین از روش های تجربی برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز استفاده می کردند و با پردازش این اطلاعات، نمودارها با معادلات تجربی ارائه می کردند.

 

ویژگی های دوره شیمی در نرم افزار کامسول

در دوره شیمی در کامسول به بررسی تمامی مباحث مهم و کاربردی نرم افزار کامسول برای مهندسان شیمی خواهیم پرداخت.این دوره برای دانشجویان ، محققان،صنعتگران این حوزه مفید است.

28

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

ویژگی های دوره شیمی در نرم افزار کامسول

در دوره شیمی در کامسول به بررسی تمامی مباحث مهم و کاربردی نرم افزار کامسول برای مهندسان شیمی خواهیم پرداخت.این دوره برای دانشجویان ، محققان،صنعتگران این حوزه مفید است.

مدت دوره کامل: 40 ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار و جلسات ویدیویی

شروع دوره: 31 تیر ۱۴۰۱

روزهای برگزاری: جمعه ها 

ساعت برگزاری کلاسها: 09:۰۰ الی 12:۰۰

28

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره شیمی در کامسول

در دوره شیمی در کامسول با فیزیکهای Transport of Diluted Species ،Transport of Diluted Species in Porous Media ، Laminar Flow ، Brinkman Equations ، Darcy’s Law و همچنین Heat Transfer in Fluids به طور کلی آشنا خواهیم شد.

استفاده از روش های عددی برای حل معادلات انتقال حاکم بر سیستم های واقعی است، مجموعه روش های عددی حل معادلات حرکت و انرژی درون سیالات، علمی مستقل به نام دینامیک سیالات محاسباتی یا به اختصار CFD را تشکیل می دهد. در دوره آموزش کامسول مهندسی شیمی در ابتدا مقدمه ای بر CFD ارائه خواهیم داد. تمایل به استفاده از CFD در مهندسی شیمی در حال افزایش است، زیرا این روش نسبت به سایر روش های بررسی(روش تحلیلی و تجربی) دارای مزایای بیشتر و معایب کمتری است. به کارگیری CFD نسبتا آسان و کم هزینه است و برای حل مسائل به فرضیات ساده کننده چندانی نیاز ندارد. با استفاده از CFD جزئیات میدان جریان سیال، نحوه تغییرات درجه حرارت و غلظت و… به دست می آید. با حل یک مسئله می توان اثر پارامترهای مختلف را بررسی و سیستم مورد بررسی را بهینه کرد. بدین ترتیب، با به کارگیری CFD برای حل مسائل مهندسی شیمی، اطلاعات فراوانی به دست می آید. این روش به عنوان وسیله ای قدرتمند به پژوهشگران این رشته در بررسی مسائل مختلف یاری رساند یا به عنوان ابزاری برای طراحی تجهیزات فرآیندی در اختیار مهندسان شیمی قرار گیرد. از نرم افزارهای قدرتمند در این حوزه کامسول می باشد. در این دوره ی جامع تلاش خود را برای یادگیری شما دانش پژوهان و دانشجویان با نرم افزار کامسول در حوزه ی مهندسی شیمی خواهیم کرد.

از این روشبیه سازی این واحد های شیمیایی در نرم افزارکامسول کمک بسیاری در شناخت هیدرودینامیک و بررسی آن ها در حالت های مختلف را امکانپذیر می نماید.

سرفصلهای دوره شیمی در کامسول:

 • تئوری و کاربرد محاسبات دینامیک سیال در صنایع شیمیایی
 • مقدمه ای بر کاربرد محاسبات دینامیک سیال cfd در صنایع شیمیایی
 • آموزش مراحل استاندارد شبیه سازی با نرم افزار کامسول
 • آموزش انتقال حرارت و انتقال جرم در فرآیندهای شیمی
 • آشنایی با فیزیک انتقال جرم در محیط متخلخل ( Transport Diluted species in porous media)
 • آموزش شبیه سازی میکرومیکسرها در نرم افزار کامسول
 • آشنایی با انواع غشا و فیزیک های لازم برای شبیه سازی آن
 • آموزش شبیه سازی راکتور بستر ثابت در چهار واکنش متفاوت
 • آموزش نحوه ی کوپل کردن فیزیک های انتقال جرم، مومنتوم و حرارت
 • آشنایی با فیزیک های انتقال مومنتوم دارسی،برینکمن و جریان آرام و تفاوت های آن ها
 • (Darcy Law , Brinkman equation & Laminar flow)
 • آموزش فیزیک انتقال جرم در محیط متخلخل (Transport Diluted species)

مدرس دوره
شیمی در نرم افزار کامسول

مهندس میلاد قهرمانی

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی طراحی فرآیند

 •  جناب مهندس قهرمانی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه ارومیه هستند. یادگیری کامسول را به صورت خودآموز از سال 1394 آغاز کرده اندو از سال 96و با آغاز بکار گروه آموزشی کامسولفا به صورت متمرکز با مطالعه و آموزش نرم افزار کامسول به صورت برگزاری دوره های آموزشی و آموزشهای ویدیویی اقدام کردند و هم اکنون نیز به عنوان مدرس گروه کامسولفا فعالیت دارند.
 •  

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات مهندسی شیمی است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم و جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه ویا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

جهت دریافت تخفیف ابتدا در وبسایت کامسولفا ثبت نام کرده و سپس ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به همراه تصویر کارت دانشجویی خود به شماره 09224335490 در واتساپ ارسال نمایید.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

این دوره، یک مسیر آموزشی کامل است که به صورت غیر حضوری برگزار میشود و بهره وری و خروجی های آن برای ما بسیار حائز اهمیت میباشد. مابین جلسات آموزشی، زمانهایی جهت تعامل با استاد دوره و رفع اشکال برگزار میشود.

ثبت نام در دوره

به محض پرداخت هزینه دوره به طور کامل به ویدیو های دوره های قبلی دسترسی پیدا خواهید کرد و از همین امروز میتوانید دوره را شروع کنید. در زمان شروع ثبت نام با پرداخت ما بقی مبلغ در دوره شرکت کنید

هزینه دوره:998،000 تومان

شهریه ثبت نام آزاد
998،000 تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
748،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
598،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره ۰۹۲۲۴۳۳۵۴۹۰ در واتساپ ارسال نمایید.

نحوه برگزاری دوره

 این دوره به صورت آنلاین برگزار میگردد. پس از پایان هر جلسه ویدیوهای آن جلسه در پنل شما قرار خواهد گرفت. با توجه به بروزرسانی دوره ها در هر بار برگزاری دوره های کامسولفا، ویدیوهای دوره در پنل شما تا یکسال بروزرسانی میگردد. همچنین در دوره هایی که به صورت هیبریدی (وبینار و ویدیو) هستند، به محض ثبت نام به ویدیوهای کامل دوره های قبل دسترسی خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی:

 • 40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 (دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و دانشگاه ارومیه) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • 25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • جهت دانلود نرم افزار کامسول آخرین نسخه کلیک کنید.