0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره تخصصی آموزش MEMS در کامسول

معرفی دوره آموزش ماژول MEMS در نرم افزار کامسول

 فناوری MEMS یا فناوری سیستم‌های میکرو الکترو‌مکانیکی در واقع تلفیقی از اجزای مکانیکی، حسگر‌ها، بازوهای مکانیکی و اجزای الکترونیکی هستند که بر روی لایه‌ای از سیلیکون قرار دارند. این ساختار مکانیکی بسیار کوچک در ابعاد میکرونی بر پایه تکنولوژی تراشه‌ های الکترونیکی استوار است. با توجه به بازه وسیع مطالعه، MEMS در سالهای اخیر یکی از مهمترین موضوعات مورد تحقیق در بین دانشجویان ارشد و دکترای برق و مکانیک در ایران شده است. نرم افزار کامسول قطعا قدرتمندترین نرم افزار شبیه سازی در دسترس برای تحلیل ادوات MEMS در ایران است. در دوره آموزش MEMS در کامسول به طور تخصصی و متمرکز به دو ماژول پیزوالکتریک و الکترومکانیک پرادخته خواهد شد. این دو فیزیک مهمترین فیزیکها برای انجام شبیه سازی های مربوط به شاخه MEMS می باشد.

ویژگی های دوره آموزش MEMS در کامسول

دوره آموزش MEMS در COMSOL برای دانشجویان رشته های مکانیک ، برق ، گرایشهای سیستمهای نانو و میکروالکترومکانیکی و تمامی علاقه مندان به این حوزه مناسب است.

مدت دوره: 40 ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار و جلسات ویدیویی

شروع دوره :  1 مهر ۱۴۰۱

 روزهای برگزاری: چهارشنبه

ساعت برگزاری کلاسها: 18:۰۰

6

+

34

ساعت وبینار آنلاین

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره آموزش MEMS در COMSOL

در دوره تخصصی آموزش MEMS در کامسول به طور تخصصی و متمرکز به دو ماژول پیزوالکتریک و الکترومکانیک پرادخته خواهد شد. این دو فیزیک مهمترین فیزیکها برای انجام شبیه سازی های مربوط به شاخه MEMS می باشد.

سرفصلهای دوره آموزش MEMS در کامسول:

 • آشنایی با مراحل استاندارد شبیه سازی با نرم افزار
 • آشنایی با ابزارها و زبانه های مختلف نرم افزار
 • آموزش کار با فیزیک Solid mechanic با مثال
 • آموزش کار با فیزیک Electrostatics (شبیه سازی Fringing Field)
 • آموزش کار با مولتی فیزیک Piezoelectric
 • آموزش کار با مولتی فیزیک Electromechanic
 • آشنایی و آموزش کار با فیزیکها و ماژولهای Drift diffusion, Plasma, Heavy species transport, Equilibrium discharges
 • آموزش کار با مولتی فیزیک Piezoresistive Effect
 • آموزش کوپل کردن مولتی فیزیکها ( کوپل Piezoelectric با Fsi )
 • آموزش  تحلیلهای مودال و پاسخ فرکانسی
 • آموزش تحلیل پایا و وابسته به زمان
 • پاسخ به سوالات

مدرس دوره آموزش MEMS در کامسول

مهندس محمد‌محمودنژاد

کارشناسی ارشد سیستمهای الکترومکانیکی

مهندس محمود نژاد در فروردین سال 1396 و با تاسیس گروه آموزشی کامسولفا فعالیت خود را آغاز نموده و هدایت تیم آموزشی کامسولفا را به عهده گرفتند . نتیجه سوابق درخشان  فعالیت وی در زمینه نرم افزار کامسول باعث شده که در حال حاضر  تیم آموزشی کامسولفا  جز برترین تیم های آموزشی کامسول قرار گیرد.

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

شهریه ثبت نام آزاد
997،000تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
748،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
598،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره ۰۹۲۲۴۳۳۵۴۹۰ در واتساپ ارسال نمایید.

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات برق و مکانیک است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم. در زمان آغاز ثبت نام با پرداخت مابقی مبلغ دوره میتوانید در دوره حضور یابید. جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه و یا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نحوه برگزاری دوره آموزش MEMS در نرم افزار کامسول

دوره آموزش MEMS در COMSOL به صورت هیبریدی برگزار میگردد. در دوره های هیبریدی شما به تمامی محتوای ویدیویی دسترسی داشته و در جلسات آنلاین میتوانید سوالات خود را از مدرس دوره بپرسید. این دوره شامل 3 جلسه آنلاین خواهد بود. در جلسه اول به نحوه استفاده از دوره و مقدمه ای بر دوره پرداخته خواهد شد. در جلسه دوم که با فاصله از جلسه اول برگزار میگردد به تمامی سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده خواهد شد. در جلسه پایانی نیز یک آزمون از دانشجویان دوره گرفته میشود تا نمره نهایی آنها جهت قرارگیری در مدرک مشخص گردد. با توجه به بروزرسانی دوره ها در هر بار برگزاری دوره های کامسولفا، ویدیوهای دوره در پنل شما تا یکسال بروزرسانی میگردد. همچنین در دوره هایی که به صورت هیبریدی (وبینار و ویدیو) هستند، به محض ثبت نام به ویدیوهای کامل دوره های قبل دسترسی خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی:

 • 40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 (دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و دانشگاه ارومیه) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • 25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • جهت دانلود نرم افزار کامسول آخرین نسخه کلیک کنید.