0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره آموزشی تخصصی و پیشرفته ماژولهای PDE و ODE در کامسول

معرفی دوره ماژول PDE و ODE در کامسول

دوره PDE و ODE در کامسول به بررسی معادلات دیفرانسیل خواهد پرداخت. به طور کلی در ریاضیات معادله دیفرانسیل معادله‌ای است که در آن یک متغیر (متغیر وابسته) به همراه تغییرات آن نسبت به یک یا چند متغیر دیگر (متغیر مستقل) وجود دارد و برای بدست آوردن مقدار آن متغیر (متغیر وابسته) باید آن معادله دیفرانسیل حل شود. هر زمان که یک رابطه بین چند متغیر با مقادیر مختلف در حالت‌ها یا زمان‌های مختلف وجود داشته باشد و نرخ تغییرات متغیرها در زمان‌های مختلف یا حالات مختلف شناخته شده باشد می‌توان آن پدیده را با معادلات دیفرانسیل بیان کرد. براي كنترل سيستم‌هاي پيچيده بايد مدل‌هاي كمي (رياضي) اين سيستم‌ها را به دست آورد. بنابراين لازم است كه رابطه بين متغيرهاي سيستم را تحليل كرده و مدل رياضي مناسب به دست آورد

از آنجا كه اغلب سيستم‌ها ذاتاً ديناميك مي‌باشند لذا معادلات توصيف كننده اين سيستم‌ها عموماً معادلات ديفرانسيلي خواهند بود که در دوره ODE و PDE در کامسول به طور کامل به آنها پرداخته خواهد شد. در عمل پيچيدگي سيستم‌ها و عدم آگاهي از تمام عوامل موجود لازم مي‌دارد كه فرض‌هايي در مورد عملكرد سيستم در نظر گرفته شود. تمام این رفتارهای سیستم را می‌توان در قالب یک مدل ریاضی و به صورت معادلات دیفرانسیل بیان کرد. برای تحلیل رفتار آن سیستم و همچنین پیش بینی عملکرد آن در شرایط مختلف معادلات دیفرانسیل بدست آمده باید حل شوند.

ویژگی های دوره PDE و ODE در کامسول

دوره PDE و ODE در کامسول به حل مسائل به روش حل معادلات دیفرانسیل جزئی میپردازد و برای دانشجویان تمام رشته ها مناسب است. 

12

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

ویژگی های دوره PDE و ODE در کامسول

دوره PDE و ODE در کامسول به حل مسائل به روش حل معادلات دیفرانسیل جزئی میپردازد و برای دانشجویان تمام رشته ها مناسب است. 

مدت دوره: 24 ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار و جلسات ویدئویی

شروع دوره :  4 مرداد ۱۴۰۱

روزهای برگزاری: سه شنبه ها و پنجشنبه ها 

ساعت برگزاری کلاسها: ۱۹:۰۰ الی ۲۲:۰۰

12

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره ODE و PDE در کامسول

دوره ODE و PDE در کامسول به حل مسائل به روش حل معادلات دیفرانسیل جزئی میپردازد و برای دانشجویان تمام رشته ها مناسب است. این دوره کاملترین و تنها دوره تخصصی ماژول PDE در ایران است.

معادلات دیفرانسیل کاربردهای بسیار زیادی در تمامی رشته‌ها به خصوص مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی و … دارند و می‌توانند به صورت معادلات دیفرانسیل معمولی یا جزئی باشند.

به طور مثال به کمک جواب‌های معادلات دیفرانسیل، زمان لازم برای انجام یک واکنش شیمیایی را می‌توان تخمین زد. مثلا می‌توان فهمید تغییرات غلظت یک محلول بعد از زمانی مشخص چقدر است. می‌توان قدمت یک اثر تاریخی را از طریق حل یک معادله دیفرانسیل بسیار ساده تشخیص داد. می‌توان در پزشکی قانونی زمان به قتل رسیدن شخص را با توجه به دمای فعلی جسد و دمای محیط پیرامون تشخیص داد. در دوره ODE و PDE در کامسول مثال های زیادی در مورد واکنش های شیمیایی را بررسی می کنیم.

می‌توان با حل معادلات انتقال حرارت، از تغییرات دمایی یک جسم در و همچنین در نقاط مختلف آن و در زمان‌های بعدی تنها با داشتن اطلاعاتی از قبیل ضریب رسانش گرمایی و دمای اولیه و … آگاه شد. می‌توان با حل معادلات دیفرانسیل مربوط به تغییرات جوی به پیش‌بینی وضع هوا پرداخت که در دوره ODE و PDE در کامسول به حل مثال هایی از این دست نیز خواهیم پرداخت. البته همه این‌ها در قالب نرم افزارهای آماده‌ای وجود دارد و با وارد کردن اطلاعات لازم می‌توان جواب را در کامپیوتر دید. با این حال هنوز نرم افزارهای حل معادلات دیفرانسیل مشکلات زیادی دارند و توانایی حل مسائل محدود و با شرایط محدود کننده‌ای را دارند که حتی در فرایند مدل‌سازی هم برای بدست آوردن یک معادله قابل حل از تقریب‌های زیادی استفاده شده و از برخی خواص فیزیکی سیستم صرف نظر شده است. دانش بشر در حل مسائل واقعی با استفاده از تئوری‌های موجود معادلات دیفرانسیل هنوز نیاز به توسعه زیادی دارد.

سرفصلهای دوره آموزشی ODE و PDE در کامسول:

 • آموزش تئوری معادلات دیفرانسیل معمولی و جزئی
 • آشنایی با معادلات دیفرانسیل معمولی Ordinary Differential Equations
 • آموزش روشهای حل ODE شامل IPVs و BPVs
 • آموزش انواع معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی Partial Differential Equations
 • آموزش ماژولهای Wave Form PDE, Coefficient Form PDE, General Form PDE
 • آشنایی و آموزش ماژول ها و اینترفیس های معادلات دیفرانسیل جزئی کلاسیک
  شامل: معادله لاپلاس، معادله پواسون، معادله موج، معادله هلمهولتز،معادله حرارت،معادله همرفت-نفوذ
 • Classical PDEs: Laplace Equation, Poisson’s Equation, Stabilized Convection-Diffusion Equation, Wave Equation, Helmholtz Equation, Heat Equation, Convection-Diffusion Equation

مدرس دوره PDE و ODE در کامسول

دکتروحید مددی

دکترای مهندسی شیمی

جناب آقای دکتر مددی دکترای مهندسی شیمی خود را از دانشگاه اصفهان دریافت نموده اند و با استفاده از نرم افزار کامسول تاکنون پروژه ­های زیادی را در سطوح ارشد و دکتری انجام داده اند. زمینه تخصصی ایشان جریان سیال در هندسه های مختلف و مباحث مربوط به انتقال حرارت و واکنش­های شیمیایی است. سیستم­های چند فیزیکی کوپل شده با منبع انرژی خورشیدی از تخصصی ­ترین زمینه­ های کاری ایشان است. انواع مختلف آب گرم­کن­ های خورشیدی، هوا گرم کن های خورشیدی، انواع جمع کننده های خورشیدی و سامانه های مختلف را با فیزیک های چندگانه و کوپل شده به کمک نرم افزار کامسول مدل نموده اند و آمورش های زیادی در این خصوص داشته اند.

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات ریاضی و معادلات دیفرانسیل است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم و جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه ویا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

جهت دریافت تخفیف ابتدا در وبسایت کامسولفا ثبت نام کرده و سپس ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به همراه تصویر کارت دانشجویی خود به شماره 09224335490 در واتساپ ارسال نمایید.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

این دوره، یک مسیر آموزشی کامل است که به صورت غیر حضوری برگزار میشود و بهره وری و خروجی های آن برای ما بسیار حائز اهمیت میباشد. مابین جلسات آموزشی، زمانهایی جهت تعامل با استاد دوره و رفع اشکال برگزار میشود.

ثبت نام در دوره

به محض پرداخت هزینه دوره به طور کامل به ویدیو های دوره های قبلی دسترسی پیدا خواهید کرد و از همین امروز میتوانید دوره را شروع کنید. در زمان شروع ثبت نام با پرداخت ما بقی مبلغ در دوره شرکت کنید

هزینه دوره:698،000تومان

شهریه ثبت نام آزاد
698،000تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
523،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
418،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره ۰۹۲۲۴۳۳۵۴۹۰ در واتساپ ارسال نمایید.

نحوه برگزاری دوره

 این دوره به صورت آنلاین برگزار میگردد. پس از پایان هر جلسه ویدیوهای آن جلسه در پنل شما قرار خواهد گرفت. با توجه به بروزرسانی دوره ها در هر بار برگزاری دوره های کامسولفا، ویدیوهای دوره در پنل شما تا یکسال بروزرسانی میگردد. همچنین در دوره هایی که به صورت هیبریدی (وبینار و ویدیو) هستند، به محض ثبت نام به ویدیوهای کامل دوره های قبل دسترسی خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی:

 • 40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 (دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و دانشگاه ارومیه) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • 25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • جهت دانلود نرم افزار کامسول آخرین نسخه کلیک کنید.