0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره آموزشی تخصصی ماژول پلاسما در کامسول

معرفی دوره پلاسما در کامسول

در دوره ماژول پلاسما در کامسول به طور متمرکز به آموزش ماژول پلاسما در نرم افزار کامسول میپردازیم. امروزه پلاسما با ورود به حیطه ی پزشکی استفاده از لیزر را در تنگنا قرار داده است. جراحی انواع زخم ها و جوش دادن تاندون آسیب دیده و همچنین حذف برخی آسیب های دندانی از کاربردهای پلاسمای سرد است. همچنین ثابت شده است که استفاده از پلاسما به مقدار زیادی هزینه های ناشی از درمان را نیز کاهش داده است. در دوره پلاسما در کامسول به طور متمرکز به آموزش ماژول پلاسما در نرم افزار کامسول میپردازیم. ماژول پلاسما در کامسول این امکان را به پژوهشگران می دهد که امکان بررسی ساخت وسایل و تجهیزات جدید مبتنی بر فناوری پلاسما را داشته باشند. این دوره برای دانشجویان فیزیک گرایش اتمی مولکولی، دانشجویان رشته برق و همچنین برخی از دانشجویان شیمی و پزشکی که مطالعات مرتبط دارند مفید است.

ویژگی های دوره پلاسما در کامسول

دوره ماژول پلاسما در کامسول برای دانشجویان فیزیک گرایش اتمی مولکولی، دانشجویان رشته برق و همچنین برخی از دانشجویان شیمی و پزشکی که مطالعات مرتبط با مباحث این دوره دارند مفید است.

 

28

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

ویژگی های دوره پلاسما در کامسول

دوره ماژول پلاسما در کامسول برای دانشجویان فیزیک گرایش اتمی مولکولی، دانشجویان رشته برق و همچنین برخی از دانشجویان شیمی و پزشکی که مطالعات مرتبط با مباحث این دوره دارند مفید است.

مدت دوره: 40 ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار و جلسات ویدیویی

مهلت ثبت نام :  3 مرداد ۱۴۰۱

 روزهای برگزاری: دوشنبه ها 

ساعت برگزاری کلاسها: ۲۱:۰۰ الی ۰۰:۰۰

28

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره پلاسما در کامسول

با توجه به اینکه مفاهیم اولیه پلاسما در شبیه سازی با کامسول بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، در جلسه اول دوره ماژول پلاسما در کامسول به طور ویژه به این مفاهیم آموزشی بها داده خواهند شد و نکات مهمی در مورد شیوه استفاده از امکانات نرم افزار برای شبیه سازی با توجه تجربیات مدرس در این زمینه در اختیار شرکت کنندگان قرار میگیرد. برای تشکیل پلاسما باید با گازهای مختلفی کار کرد، پس در ابتدا نحوه استخراج اطلاعات و شیوه استفاده از وبسایت lxcat را آموزش خواهیم داد. در ادامه نحوه ی بی بعد کردن داده ها و استفاده از بولسیگ پلاس را بررسی خواهیم نمود. شبیه سازی با استفاده از ماژول پلاسما در کامسول برای پلاسماهای گرم و سرد متفاوت است که این موضوع نیز در گام بعدی مورد بحث قرار خواهد گرفت. رسم نمودارهای مختلف در شبیه سازی با comsol یکی از ایراداتی است که بسیار دانشجویان فیزیک با آن مواجه هستند. لذا قصد داریم تا این مشکل را نیز در همان جلسات شبیه سازی حل کنیم. کار با گازهای مختلف مورد بحث قرار خواهد گرفت و در نهایت با مثال های مختلف شیوه کار با ماژولها و فیزیکهای مختلف مهم در زمینه پلاسما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. یک ساعت از هر جلسه دوره پلاسما در کامسول مخصوص سوالات شما دانشجویان عزیز و محترم است. پایان هر جلسه یک تمرین به شرکت کنندگان داده می شود که حل این تمرینها تا جلسه بعد الزامی است.

 •  

سرفصلهای دوره آموزشی ماژول پلاسما در کامسول:

 • مقدمه ای بر تئوری پلاسما و کاربردهای آن
 • آشنایی با مقدمات پلاسما و حل مثالهای مقدماتی
 • شبیه سازی ترمیم بافت بدن با پلاسما
 • آشنایی با شبیه سازی پلاسمای گرم و شبه تعادلی
 • آموزش شبیه سازی پلاسمای سرد و گرفتن داده از وبسایت lxcat
 • مشاهده گام های زمانی حل مساله برای یک مدل در کامسول
 • آشنایی و آموزش کار با فیزیکها و ماژولهای Drift diffusion, Plasma, Heavy species transport, Equilibrium discharges
 • آشنایی و آموزش کار با فیزیکها و ماژولهای Bioheat Transfer, Mathematical particle tracing
 • آشنایی و آموزش کار با فیزیکها و ماژولهای
  Mathematics-PDE Interface
  Plasma-Equilibrium Inductively Coupled Plasma
  Fluid flow-laminar flow
  Heat transfer-heat transfer in fluids
  AC/DC-Magnetic fields
 • پاسخ به سوالات

مدرس دوره پلاسما در کامسول

دکتر آرزو زارعی

دکترای تخصصی فیزیک اتمی مولکولی (پلاسما)

خانم دکتر زارعی  تحصیلات دکترای رشته فیزیک گرایش پلاسما را در دانشگاه صنعتی شاهرود به پایان رسانده اند .ایشان همچنین استاد مدعو دانشگاه صنعتی شاهرود بوده و یادگیری کامسول را کاملا به صورت خودآموز از سال 94 آغاز و با شرکت های مختلف در زمینه راه اندازی پروژه و طراحی دستگاه ها همکاری داشته است. حدودا سه سال است که با گروه آموزشی کامسولفا همکاری دارند و دوره های آموزشی مرتبط با پلاسما و لایه نشانی را برگزار می کنند.

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات فیزیک و پلاسما است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم و جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه ویا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

جهت دریافت تخفیف ابتدا در وبسایت کامسولفا ثبت نام کرده و سپس ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به همراه تصویر کارت دانشجویی خود به شماره 09224335490 در واتساپ ارسال نمایید.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

این دوره، یک مسیر آموزشی کامل است که به صورت غیر حضوری برگزار میشود و بهره وری و خروجی های آن برای ما بسیار حائز اهمیت میباشد. مابین جلسات آموزشی، زمانهایی جهت تعامل با استاد دوره و رفع اشکال برگزار میشود.

ثبت نام در دوره

به محض پرداخت هزینه دوره به طور کامل به ویدیو های دوره های قبلی دسترسی پیدا خواهید کرد و از همین امروز میتوانید دوره را شروع کنید. در زمان شروع ثبت نام با پرداخت ما بقی مبلغ در دوره شرکت کنید

هزینه دوره:998,000 تومان

شهریه ثبت نام آزاد
998،000تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
748،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
598،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره ۰۹۲۲۴۳۳۵۴۹۰ در واتساپ ارسال نمایید.

نحوه برگزاری دوره

دوره پلاسما در کامسول به صورت آنلاین برگزار میگردد. پس از پایان هر جلسه ویدیوهای آن جلسه در پنل شما قرار خواهد گرفت. با توجه به بروزرسانی دوره ها در هر بار برگزاری دوره های کامسولفا، ویدیوهای دوره در پنل شما تا یکسال بروزرسانی میگردد. همچنین در دوره هایی که به صورت هیبریدی (وبینار و ویدیو) هستند، به محض ثبت نام به ویدیوهای کامل دوره های قبل دسترسی خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی:

 • 40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 (دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و دانشگاه ارومیه) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • 25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • جهت دانلود نرم افزار کامسول آخرین نسخه کلیک کنید.