0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره آموزش تخصصی ماژول اپتوالکترونیک (نیمه هادی) در نرم افزار کامسول

معرفی دوره اپتوالکترونیک در کامسول

در دوره‌ اپتوالکترونیک در کامسول به چگونگی پیاده‌سازی قطعات الکترونیک نوری با استفاده از ماژول‌های نیمه هادی در نرم‌افزار کامسول، امواج الکترومغناطیس در حوزه‌ی فرکانس، و الکترونیک نوری می‌پردازیم، به‌طوری  که مخاطبین این دوره بتوانند پس از اتمام دوره، هر نوع قطعه‌ی مرتبطی را با داشتن داده‌های لازم، شبیه‌سازی کنند. دوره آموزشی نیمه هادی در کامسول می‌تواند برای دانشجویان رشته‌های الکترونیک نوری، فیزیک، و حتی مخابرات و شیمی که به علم الکترونیک، سلول‌های خورشیدی، و دیگر کاربردهای الکترونیک نوری علاقه‌مند هستند، مفید باشد.

از آنجا که فیزیک نیمه‌هادی‌ها به طور کلی به شدت غیرخطی است، حل عددی قطعات الکترونیکی می‌تواند در شبیه‌سازی قطعات و توسعه‌ی تکنولوژی‌های مربوطه بسیار حائز اهمیت باشد. اثرات محیطی، مثل دما، به شدت در عملکرد قطعات الکترونیکی مؤثرند. بنابراین می‌توان با در نظر گرفتن این اثرات در هنگام حل (یعنی مدل‌های غیرهم دما) پاسخ‌های دقیق‌تری برای قطعات الکترونیکی بدست آورد.

در دوره اپتوالکترونیک (نیمه هادی) در کامسول، سعی می‌کنیم اصول و گام‌های اساسی شبیه‌سازی را برای عزیزان همراه به‌گونه‌ای تشریح کنیم که پس از اتمام دوره optoelectronic در کامسول، هر شخص بتواند بسته به مدل و پروژه‌ی تحقیقاتی خود، مسیر پیشرفت طرح تحقیقاتی خویش را بیابد. این نکته باید در نظر گرفته شود که چون فیزیک نیمه‌هادی رفتار بسیار پیچیده‌ای دارد، شبیه‌سازی‌های مرتبط دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند که روش گام به گام بر طرف کردن خطاهای مرتبط و کاهش پیچیدگی‌های مربوطه جزو اولویت‌های این دوره است. همچنین در این دوره فرض شده است که شرکت‌کنندگان، دوره‌های مقدماتی را گذرانده‌اند و یا اطلاعات مقدماتی را در خصوص نرم‌افزار دارند و یا قادر به کسب این اطلاعات پایه هستند. بنابراین در این دوره‌ی نسبتاً فشرده، تنها مبانی تخصصی مورد مطالعه و بحث قرار خواهند گرفت و مباحث پایه‌ای تنها در صورت نیاز استفاده می‌شوند.

ویژگی های دوره اپتوالکترونیک در کامسول
(دوره نیمه هادی در کامسول)

 دوره optoelectronic در کامسول یا به عبارتی دوره simiconductor در کامسول می‌تواند برای دانشجویان رشته‌های الکترونیک نوری، فیزیک، و حتی مخابرات و شیمی که به علم الکترونیک، سلول‌های خورشیدی، و دیگر کاربردهای الکترونیک نوری علاقه‌مند هستند، مفید باشد.

مدت دوره: 40 ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار و جلسات ویدیویی

شروع دوره :  1 مهر ۱۴۰۱

 روزهای برگزاری: جمعه

ساعت برگزاری کلاسها: 12:00

6

+

34

ساعت وبینار آنلاین

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره اپتوالکترونیک در کامسول

در نرم‌افزار کامسول، شما می‌توانید هر معادله‌ای را به معادلات اساسی نیمه‌هادی‌ها (شامل معادلات پیوستگی جریان، بایستگی بار الکتریکی، معادلات پوآسون، دوپینگ، توزیع ناخالصی‌های ناخواسته یا Trapها و غیره) بیافزایید و مدل‌هایی بر اساس معادلات مختلف در حل معادلات نیمه‌هادی ایجاد کنید (به‌عنوان نمونه می‌توان مدل‌های موبیلیتی متفاوتی را نیز را به شبیه‌سازی اضافه کرد). از ماژول نیمه‌هادی می‌توان برای شبیه‌سازی، طراحی و مدل‌سازی تمامی قطعات الکترونیکی بزرگتر از 100 نانومتر استفاده کرد. برای قطعات کوچک‌تر، به دلیل ایجاد حالات کوآنتمی و مباحث تونل‌زنی، باید از ماژول حل معادلات شرودینگر بهره گرفت که در دوره اپتوالکترونیک در کامسول به آن هم می‌پردازیم. مدل‌های کاربردی که در این دوره به آن‌ها پرداخته می‌شود می‌توانند شامل موارد زیر شوند: سلول‌های خورشیدی مبتنی بر مواد نیمه‌هادی بلورین و بی‌شکل، با باند ممنوعه‌ی مستقیم یا غیرمستقیم، آشکارسازهای نوری، لیزرها و LEDها، سلول‌های خورشیدی مبتنی بر مواد آلی و Perovskite و موارد مشابه دیگر…

به طور کلی در دوره اپتوالکترونیک در کامسول بیشترین تمرکز بر روی روش‌های دوپینگ و مدل‌های موبیلیتی، مش‌بندی و گام‌ها و روش‌های اساسی حل در ماژول نیمه‌هادی، چگونگی افزودن بازترکیب یا تولید نوری، و مدل کردن دام‌ها (Trap) می‌پردازیم. همچنین بسته به گرایش جمعی داوطلبین، ممکن است علاوه بر این مسائل، موارد خاص دیگری نیز در نظر گرفته شود.

سرفصلهای دوره آموزشی اپتوالکترونیک در کامسول:

دوره آموزشی مقدماتی:

دوره آموزشی پیشرفته:

مدرس دوره اپتوالکترونیک در کامسول

مدرس دوره نیمه هادی در کامسول

دکتر مرتضی مالکی

دانشجوی سال آخر دکترای الکترونیک

 ایشان در سال 1390 از دانشگاه سیستان و بلوچستان (زاهدان)،  مقطع  کارشناسی ارشد خود را با موضوع پایان‌نامه‌ی  «افزایش بهره‌وری سلول‌های خورشیدی به کمک بازیابی تلفات گرمایی به روش دمابرق» به اتمام رساندند. در این راستا این امر باعث شد تا با امکانات چندفیزیکی و کوپل و ساخت فیزیک در نرم‌افزار کامسول آشنا شود، در حال حاضر ایشان دانشجوی سال آخر دکترای رشته الکترونیک در دانشگاه شهید باهنر کرمان می باشندو تا بحال چندین پروژه صنعتی با بخش‌های مختلف دولتی، انجام داده اند و تجربه زیادی در تدریس در حوزه کامسول دارند

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

شهریه ثبت نام آزاد
998،000تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
748،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
598،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره ۰۹۲۲۴۳۳۵۴۹۰ در واتساپ ارسال نمایید.

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات الکترونیک  و فیزیک است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم. در زمان آغاز ثبت نام با پرداخت مابقی مبلغ دوره میتوانید در دوره حضور یابید. جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه و یا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نحوه برگزاری دوره اپتوالکترونیک در کامسول

دوره optoelectronic در کامسول به صورت هیبریدی برگزار میگردد. در دوره های هیبریدی شما به تمامی محتوای ویدیویی دسترسی داشته و در جلسات آنلاین میتوانید سوالات خود را از مدرس دوره بپرسید. این دوره شامل 3 جلسه آنلاین خواهد بود. در جلسه اول به نحوه استفاده از دوره و مقدمه ای بر دوره پرداخته خواهد شد. در جلسه دوم که با فاصله از جلسه اول برگزار میگردد به تمامی سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده خواهد شد. در جلسه پایانی نیز یک آزمون از دانشجویان دوره گرفته میشود تا نمره نهایی آنها جهت قرارگیری در مدرک مشخص گردد. با توجه به بروزرسانی دوره ها در هر بار برگزاری دوره های کامسولفا، ویدیوهای دوره در پنل شما تا یکسال بروزرسانی میگردد. همچنین در دوره هایی که به صورت هیبریدی (وبینار و ویدیو) هستند، به محض ثبت نام به ویدیوهای کامل دوره های قبل دسترسی خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی:

  • 40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 (دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و دانشگاه ارومیه) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
  • 25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
  • جهت دانلود نرم افزار کامسول آخرین نسخه کلیک کنید.
  •