0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

آموزش تخصصی دوره wave optics در کامسول

معرفی دوره آموزش ماژول wave optics در نرم افزار کامسول

دوره wave optics در کامسول به تشریح حل معادلات الکترومغناطیس در فرکانس‌های نوری (با طول موج های نانو تا میکرومتر) می پردازد. این معادلات در فیزیک اپتیک موجی، موارد مربوط به حل مودال (مود یا فرکانس ویژه)، حل حوزه فرکانس، و یا وابسته به زمان (گذرا و پایدار)، را پشتیبانی می‌کند. در نرم‌افزار کامسول، شما می‌توانید هر معادله‌ای را به این معادلات بیافزایید و حالت‌های غیراستانداردی برای معادلات استاندارد الکترومغناطیسی نیز ایجاد کنید.
فیزیک اپتیک موجی دارای چهار زیر مجموعه (ماژول) است که هر یک دارای کاربردها و تنظیمات خاص خود هستند. با تکیه بر مفاهیم اساسی و با تأکید بیشتر بر ماژول امواج الکترومغناطیسی (ewfd) در حوزه‌ی فرکانس، سعی می‌کنیم اصول و گام‌های اساسی شبیه‌سازی را برای عزیزان همراه به‌گونه‌ای تشریح کنیم که پس از اتمام دوره wave optics در کامسول، هر شخص بتواند بسته به مدل و پروژه‌ی تحقیقاتی خود، مسیر پیشرفت طرح تحقیقاتی خویش را بیابد. 

ویژگی های دوره اپتیک موجی در کامسول

 دوره wave optics در کامسول می‌تواند برای دانشجویان رشته‌های الکترونیک نوری، فیزیک، و حتی مخابرات و شیمی که به علم الکترونیک، سلول‌های خورشیدی، و دیگر کاربردهای الکترونیک نوری علاقه‌مند هستند، مفید باشد.

مدت دوره: 30 ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار و جلسات ویدیویی

شروع دوره :  8 مهر ۱۴۰۱

 روزهای برگزاری: جمعه 

ساعت برگزاری کلاسها: 10:00

6

+

24

ساعت وبینار آنلاین

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره wave optics در کامسول

 در دوره wave optics در کامسول به چرایی و چگونگی استفاده از فیزیک اپتیک موجی در حل مدل‌های مختلف اپتیکی و فوتونیکی می‌پردازیم. این دوره برای دانشجویان رشته‌های فیزیک (گرایش‌های فوتونیک و اپتیک)، الکترونیک نوری، مخابرات نوری، و علاقه‌مندان به علم پلاسمونیک کاربردی است.

 

سرفصلهای دوره اپتیک موجی در کامسول:

 • چگونگی و شرایط استفاده از کامسول در مدل‌های مرتبط با Semiconductor
 • چگونگی استفاده از Help نرم‌افزار و روش خودآموزی
 • آشنایی با فیزیک‌های موجود و مفاهیم اساسی
 • نکاتی راجع به هندسه در فیزیک نیمه‌هادی
 • تنظیمات کلی فیزیک و مش‌بندی
 • نکات کلی مطالعه، روش‌های حل و مطالعه مختلف، و متغیرهای تولید شده در فیزیک‌نیمه هادی
 • کوپل کردن فیزیک‌ها، مطالعات، و کامپوننت‌ها در فیزیک‌ نیمه هادی
 • آموزش ماژول معادله شرودینگر

آموزش پیشرفته : (تخصصی ماژول‌های نیمه‌هادی، اپتوالکترونیک، و انتقال حرارات)

 • مباحث پایه‌ای در ماژول نیمه‌هادی:
  تفاوت روش‌های حل، موبیلیتی در ماژول‌های نیمه‌هادی، دوپینگ، اتصال به مدارهای الکتریکی، و مدل‌های غیرهم‌دما
  گره‌های مختلف موجود در ماژول‌های مربوط به Semiconductor (مبتنی بر حل عملی مدل‌ها)
  مثال‌های عملی الکترواپتیکی و تولید گرما در قطعات، مبتنی بر حل عملی مدل‌ها
 • ماژول‌های الکتریکی قابل اتصال به ماژول نیمه‌هادی:
  اتصال SPICE و AC-DC
  ماژول‌های نوری: Optic Wave و Ray Optics
  کوپل کردن با کمک مالتی‌فیزیک‌ها

مدرس دوره wave optics در کامسول

دکتر مرتضی مالکی

دانشجوی سال آخر دکترای الکترونیک

جناب آقای دکتر مالکی دانشجوی سال آخر دکترای رشته الکترونیک در دانشگاه شهید باهنر کرمان می باشند. از سال 1390 یادگیری کامسول رو به صورت کاملاً خودآموز شروع کرده و سعی بر این دارند تا  راه سختی که برای آموزش طی کرده اند برای  بقیه مسیر راحتتری باشد. تا بحال چندین پروژه صنعتی با بخش‌های مختلف دولتی، انجام داده اند و تجربه زیادی در تدریس در حوزه کامسول دارند

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

شهریه ثبت نام آزاد
998،000تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
748،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
598،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره ۰۹۲۲۴۳۳۵۴۹۰ در واتساپ ارسال نمایید.

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات فیزیک و الکترونیک است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم. در زمان آغاز ثبت نام با پرداخت مابقی مبلغ دوره میتوانید در دوره حضور یابید. جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه و یا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

نحوه برگزاری دوره آموزش ماژول wave optics

دوره اپتیک موجی در کامسول به صورت هیبریدی برگزار میگردد. در دوره های هیبریدی شما به تمامی محتوای ویدیویی دسترسی داشته و در جلسات آنلاین میتوانید سوالات خود را از مدرس دوره بپرسید. دوره اپتیک موجی در کامسول شامل 3 جلسه آنلاین خواهد بود. در جلسه اول به نحوه استفاده از دوره و مقدمه ای بر دوره پرداخته خواهد شد. در جلسه دوم که با فاصله از جلسه اول برگزار میگردد به تمامی سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده خواهد شد. در جلسه پایانی نیز یک آزمون از دانشجویان دوره گرفته میشود تا نمره نهایی آنها جهت قرارگیری در مدرک مشخص گردد. با توجه به بروزرسانی دوره ها در هر بار برگزاری دوره های کامسولفا، ویدیوهای دوره در پنل شما تا یکسال بروزرسانی میگردد. همچنین در دوره هایی که به صورت هیبریدی (وبینار و ویدیو) هستند، به محض ثبت نام به ویدیوهای کامل دوره های قبل دسترسی خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی:

 • 40 درصد تخفیف شرکت در دوره اپتیک موجی در کامسول برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 (دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و دانشگاه ارومیه) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • 25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • جهت دانلود نرم افزار کامسول آخرین نسخه کلیک کنید.
 •  
 •