0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره آموزشی ماژول سیالات در نرم افزار کامسول

معرفی دوره

امروزه اکثر فرآیندهای که درحال انجام هستند مبتنی بر سیالات می­باشند. در واقع اساس تعریف CFD سیالات می­باشد بخاطر همین هست در فرآیندهایی که سیالات وجود دارد، دینامیک سیالات محاسباتی پا به میان می­گذارد. ارتباط سیالات با دیگر پدیده هایی که در فرآیند­ها رخ میدهد، منجر به این شده است که سیالات نقش کلیدی را در این میان داشته باشد و بیش از پیش نیاز آن می­رود که سیالات با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. از جمله فرآیندهایی که با سیالات در ارتباطند می­توان به پدیده انتقال حرارت، انتقال جرم، واکنش­های شیمایی در راکتورها، پدیده ­هایی مانند خوردگی وپیل­های سوخت، فرآیندهای موجود در محیط متخلخل، آیرو داینامیک و غیره  اشاره کرد.

با توجه به اینکه سیالات نقش خود را در شکل­های مختلفی از جمله جریان تک فازی و چند فازی و بصورت آرام و درهم در سیستم­های مختلف نشان می­دهد، در این دوره سعی برآن است تا فیزیک­های مربوط به سیالات بصورت تخصصی و مبتنی بر مفاهیم و تئوری­ها بررسی شده و کاربرد آن­ها آموزش داده شود.

ویژگی های دوره

دوره آموزشی کامسول در زمینه سیالات برای دانشجویان رشته مکانیک سیالات ، دانشجویان مهندسی شیمی و تمامی علاقه مندان به cfd مناسب است.

12

+

12

ساعت وبینار آنلاین

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره

در این دوره اکثر فیزیک ­های مربوط به ماژول سیالات در کامسول از ساده ترین حالت تا حالت­های پیچیده همراه با مثال­های کاربردی و نکات مربوطه، آموزش داده خواهد شد. در نهایت دانشجویان عزیز بعد از گذراندن این دوره به این توانایی خواهند رسید که بتوانند کاربرد هریک از فیزیک­های سیالات را تشخیص داده و بصورت مجزا شبیه سازی کنند. همچنین انتظار می­رود دانشجویان تخصص لازم را در شبیه سازی فرآیند­های مالتی فیزیک مبتنی بر سیالات را کسب کنند تا بتوانند ارتباط بین سیالات و سایر فیزیک­ها را ایجاد کنند.

سرفصلهای دوره آموزشی:

  • توضیح مفهوم انواع جریان های تک فازی خزشی، آرام و توربولنت
  • حل مثال برای انواع جریان تک فازی
  • نحوه استفاده از انواع شرط مرزی برای جریان های تک فازی
  • بررسی توسعه یافتگی جریان در شبیه سازی و نحوه شبیه سازی جریان توسعه یافته
  • بررسی انواع مدل جریان توربولنس و حل مثال
  • حل مثال برای جریان روی اجسام
  • آموزش جریان چرخشی و حل مثال برای آن
  • آموزش جریان های چند فازی و توضیح پایه ای هر کدام از مدل­ها (مدل اولری و لاگرانژِی، مدل mixture، مدل حبابی و….)
  • حل مثال های متعدد و کاربردی برای جریان­های چند فازی

مدرس دوره

دکتر هادی سیدباقری

دکترای مهندسی شیمی

  • جناب آقای هادی سید باقری دانشجوی دکترای مهندسی شیمی از دانشگاه سهند تبریز می باشند و  همواره علاقمندی خاصی در زمینه مدلسازی و شبیه سازی مسائل مربوط به مهندسی شیمی داشته اند. از سال 92 شروع به یادگیری کامسول کرده و بطور پیوسته در حال ارتقا و آموزش به دانشجویان می باشند.و تا کنون بطور پیوسته مشغول ارائه کار علمی است، بطوریکه در چندین پایان نامه کارشناسی ارشد مشارکت علمی داشته  و در این زمینه  ده ها مقاله داخلی و خارجی به چاپ رسانده است

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

به محض پرداخت هزینه رزرو به طور کامل به ویدیو های دوره های قبلی دسترسی پیدا خواهید کرد و از همین امروز میتوانید دوره را شروع کنید. در زمان شروع ثبت نام با پرداخت ما بقی مبلغ در دوره شرکت کنید

هزینه دوره:499,000 تومان

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات برق و الکترونیک است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم و جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه ویا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

جهت دریافت تخفیف ابتدا در وبسایت کامسولفا ثبت نام کرده و سپس ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به همراه تصویر کارت دانشجویی خود به شماره 09224335490 در واتساپ ارسال نمایید.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

این دوره، یک مسیر آموزشی کامل است که به صورت غیر حضوری برگزار میشود و بهره وری و خروجی های آن برای ما بسیار حائز اهمیت میباشد. مابین جلسات آموزشی، زمانهایی جهت تعامل با استاد دوره و رفع اشکال برگزار میشود.

نحوه برگزاری دوره

در این دوره همانند دوره های گذشته به صورت آنلاین و آفلاین برگزار میگردد. مدرس دوره از نیم ساعت قبل از زمان هر جلسه در کلاس حضور می یابد تا به سوالات مربوط به پروژه های  دانشجویان پاسخ دهد. پس از شروع جلسه ، درجلسه های شنبه مفاهیمی که در دوره های قبلی آموزش داده شده در کلاس آموزش داده شده و به صورت عملی توسط شرکت کنندگان کار خواهد شد. این شیوه باعث یادگیری بهتر شرکت کنندگان خواهد بود و با خطاهایی که در زمان کار با نرم افزار احتمال دارد برخورد کنند آشنا و راه حل این خطاها را یاد میگیرند. (ویدئوی دوره های قبلی از زمان ثبت نام در اختیار دانشجویان قرار میگیرد تا در بین دو جلسه هر هفته ویدویها را مشاهده نمایند.) آموزشهای جدیدی به این دوره نسبت به دوره های قبل اضافه شده است که در جلسه دوم هر هفته، این بخشهای جدید آموزش داده خواهد شد.در بخش پایانی کلاس به سوالات شرکت کنندگان در مورد مفاهیم آموزش داده شده در جلسه پاسخ داده خواهد شد.