0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

دوره آموزشی FSI Fluid-Structure Interaction در نرم افزار کامسول

معرفی دوره FSI در کامسول

در دوره FSI در نرم افزار کامسول که برای اولین بار در ایران برگزار میگردد، به صورت متمرکز به آموزش تعامل بین سیال و سازه پرداخته خواهد شد. تعامل بین سیال و سازه (FSI) یک مولتی‌فیزیک است که معادلات بین دینامیک سیالات و مکانیک جامدات را کوپل می‌کند. این پدیده تعامل بین یک سازه‌ی تغییر شکل یافته یا متحرک را با سیال محاط یا احاطه شده (توسط جامد) توصیف می‌نماید. زمانی که یک جریان سیال با یک جامد (سازه) برخورد می‌کند، تنش/کرنش (بطور کلی نیرویی که منجر به تغییرشکل شود) به سازه اعمال می‌شود. این تغییر شکل بستگی به فشار و سرعت سیال و همچنین رفتارو خواص مکانیکی جامد، می ‌تواند بسیار بزرگ یا بسیار کوچک باشد.

اگر تغییر شکل سازه (جامد) بسیار اندک باشد و تغییرات زمانی نیز نسبتاً کند باشد، رفتار سیال تحت تأثیر تغییر شکل قرار نمی گیرد (One way FSI). اما اگر تغییرات در زمان سریع باشد، حتی تغییر شکل سازه‌ای کوچک منجر به امواج فشاری در سیال می‌شود که این امواج فشار منجر به انتشار صدا از سازه‌های ارتعاشی می شود. (چنین مشکلاتی را می توان به عنوان یک تعامل سازه-آکوستیک، به جای یک تعامل سازه-سیال در کامسول بررسی کرد.) با این وجود اگر تغییر شکل سازه بزرگ باشد، در نتیجه میدان‌های سرعت و فشار سیال تغییر می‌کنند و ما بایستی مسئله را به صورت کوپل دوطرفه تجزیه و تحلیل کنیم: جریان سیال و میدان فشار بر تغییر شکل های سازه (جامد) تأثیر می‌گذارند، و تواما تغییر شکل سازه (جامد) نیز بر جریان و فشار تأثیر می‌گذارد (Two way FSI).

ویژگی های دوره FSI در کامسول

این دوره مقدمه و راهی برای شبیه سازی تعامل سیال – سازه (FSI) با استفاده از نرم افزار المان محدود COMSOL Multiphysics را ارائه می‌دهد. شرکت کنندگان دوره FSI در نرم افزار کامسول یاد می گیرند که چگونه انواع مختلف کاربرد‌های FSI را شبیه سازی کنند.شرکت این دوره برای دانشجویان مهندسی پزشکی، مکانیک، هوافضا و دیگر مهندسی‌ها (که نیاز به بررسی تواما سیال و جامد دارند) و همچنین صنعتگران مفید می باشد.

18

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

ویژگی های دوره FSI در کامسول

این دوره مقدمه و راهی برای شبیه سازی تعامل سیال – سازه (FSI) با استفاده از نرم افزار المان محدود COMSOL Multiphysics را ارائه می‌دهد. شرکت کنندگان دوره FSI در نرم افزار کامسول یاد می گیرند که چگونه انواع مختلف کاربرد‌های FSI را شبیه سازی کنند.شرکت این دوره برای دانشجویان مهندسی پزشکی، مکانیک، هوافضا و دیگر مهندسی‌ها (که نیاز به بررسی تواما سیال و جامد دارند) و همچنین صنعتگران مفید می باشد.

مدت دوره:30 ساعت آموزشی

شیوه برگزاری: وبینار و جلسات ویدئویی

شروع دوره:  4 مرداد ۱۴۰۱

روزهای برگزاری: سه شنبه ها و پنجشنبه ها 

ساعت برگزاری کلاسها: ۱۹:۰۰ الی ۲۲:۰۰

18

ساعت ویدیوی آموزشی

پرسش و پاسخ

تمرینات و پروژه های کاربردی

دسترسی کامل به ویدیو دوره

اعطای مدرک معتبر دوره

محتوای دوره FSI در نرم افزار کامسول

دوره FSI در کامسول مقدمه و راهی برای شبیه سازی تعامل سیال – سازه (FSI) با استفاده از نرم افزار المان محدود COMSOL Multiphysics را ارائه می‌دهد. شرکت کنندگان دوره FSI در نرم افزار کامسول یاد می گیرند که چگونه انواع مختلف کاربرد‌های FSI را شبیه سازی کنند.شرکت این دوره برای دانشجویان مهندسی پزشکی، مکانیک، هوافضا و دیگر مهندسی‌ها (که نیاز به بررسی تواما سیال و جامد دارند) و همچنین صنعتگران مفید می باشد.

سرفصلهای دوره آموزشی FSI در نرم افزار کامسول:

 • تئوری، مقدمات و فرمول بندی Fluid-Structure Interaction
 • آموزش ماژول‌های Laminar flow and turbulent flow
 • آموزش Moving mesh (Deforming domain) در Fluid Flow
 • آموزش ماژول Solid mechanics (مواد خطی و غیر‌خطی)
 • آموزش کوپل کردن فیزیک‌های Solid/Fluid ((Fluid flow and structure interface boundary condition
 • آموزش مولتی فیزیک Fluid-Shell Interaction (جدید)
 • آموزش مولتی فیزیک Fluid-Structure Interaction , Conjugate Heat Transfer (جدید)
 • تکنیک و ترفند‌های مش زنی در FSI (Boundary Layers، Remeshing و … )
 • تکنیک و ترفند‌های Solution در FSI (Solution Solver، Method و … )

مدرس دوره FSI در کامسول

مهندس حامد مرادی

دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی آیندهوون (EUT)

در حال حاضر  جناب آقای مرادی دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی آیندهوون (EUT) در کشور هلند می باشند.همچنین کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک خود، گرایش بیومکانیک  خود را از دانشگاه صنعتی شریف گرفته اند.ایشان یادگیری کامسول را به صورت خودآموز از سال 1395 آغاز نموده‌اند و از سال 1397 به عنوان طراح سوال بخش نهایی اولین دوره مسابقات کامسول ایران  با گروه آموزشی کامسولفا همکاری دارند.

نمونه مدرک دوره

مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصص و مهارتی است که با آن میتوانید در انجام پروژه های دانشجویی و کاری خود موفق شده و در شرکتهای معتبر مشغول به کار شوید.

اما در کنار آن، جهت ارائه مدرکی مبنی بر گذراندن آموزش در دوره‌ای معتبر، دانشجویان میتوانند با تحویل تمرینات و پروژه‌های نهایی دوره، مدرک نمره‌دار گروه آموزشی کامسولفا را نیز دریافت نمایند.
همچنین با توجه به همکاری با انجمنهای علمی دانشگاههای برتر ایران شما می توانید بجای دریافت مدرک از گروه آموزشی کامسولفا، با وجه به رشته خود از یکی از انجمنهای علمی حامی دوره درخواست مدرک دوره نمایید.

سوالات متداول

با توجه به تخصصی بودن این دوره، تمرکز اصلی بر آموزش پروژه محور موضوعات مکانیک و فیزیک  است. پس بهتر است جهت یادگیری ابزارهای عمومی نرم افزار در دوره جامع عمومی کامسول نیز بعنوان مکمل این دوره شرکت نمایید و یا ویدیوهای آن دوره را تهیه نمایید.

این دوره از سطح متوسط شروع میگردد و در صورتیکه هیچ پیش زمینه ای از نرم افزار کامسول ندارید دوره جامع عمومی کامسول را همزمان با این دوره بعنوان مکمل دوره تهیه نمایید.

بلد بودن نرم افزار کامسول یک مسئله نسبی است. در صورتیکه به موضوعات بیان شده در سرفصلهای این دوره احاطه کامل دارید و یا در زمینه کاری شما نیست، این دوره مناسب شما نیست. در غیر اینصورت اگر در زمینه ای متناسب با سرفصلهای دوره کار میکنید و به یادگیری بهتر ماژولهای مورد بحث در این دوره نیاز دارید، این دوره برای شما مناسب است.

صرف ثبت نام در دوره به این معنی نیست که برای شما مدرک صادر میگردد. ما به دنبال یادگیری شما هستیم و جهت دریافت مدرک پایانی دوره باید در 80 درصد جلسات آنلاین حضور داشته و پروژه ویا آزمون پایانی دوره را با موفقیت پشت سر بگذارید.

جهت دریافت تخفیف ابتدا در وبسایت کامسولفا ثبت نام کرده و سپس ایمیلی که با آن ثبت نام کردید را به همراه تصویر کارت دانشجویی خود به شماره 09224335490 در واتساپ ارسال نمایید.

شما همیشه میتوانید محتوای دوره را بر روی یک سیستم شخصی داشته و مرور کنید. تا یکسال پس از دوره نیز بروزرسانیهای دوره به صورت رایگان در پنل شما قرار خواهد گرفت.

پس از ثبت نام در دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها در پروفایل کاربری شما قرارخواهد گرفت. اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

این دوره، یک مسیر آموزشی کامل است که به صورت غیر حضوری برگزار میشود و بهره وری و خروجی های آن برای ما بسیار حائز اهمیت میباشد. مابین جلسات آموزشی، زمانهایی جهت تعامل با استاد دوره و رفع اشکال برگزار میشود.

ثبت نام در دوره
به محض پرداخت هزینه به طور کامل به ویدیو های دوره های قبلی دسترسی پیدا خواهید کرد و از همین امروز میتوانید دوره را شروع کنید. در زمان شروع ثبت نام با پرداخت ما بقی مبلغ در دوره شرکت کنید
هزینه دوره:798,000 تومان
شهریه ثبت نام آزاد
798،000 تومان
تخفیف دانشجویی
تمام دانشگاه های ایران
25 %
598،500 تومان
دانشگاه های برگزارکنننده
40 %
478،800 تومان

جهت دریافت کد تخفیف دانشجویی لطفا تصویر کارت دانشجویی خود را به همراه ایمیل خود از طریق شماره ۰۹۲۲۴۳۳۵۴۹۰ در واتساپ ارسال نمایید.

نحوه برگزاری دوره

 این دوره به صورت آنلاین برگزار میگردد. پس از پایان هر جلسه ویدیوهای آن جلسه در پنل شما قرار خواهد گرفت. با توجه به بروزرسانی دوره ها در هر بار برگزاری دوره های کامسولفا، ویدیوهای دوره در پنل شما تا یکسال بروزرسانی میگردد. همچنین در دوره هایی که به صورت هیبریدی (وبینار و ویدیو) هستند، به محض ثبت نام به ویدیوهای کامل دوره های قبل دسترسی خواهید داشت.

توضیحات تکمیلی:

 • 40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 (دانشجویان دانشگاه امیرکبیر، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه الزهرا و دانشگاه ارومیه) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • 25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتساپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.
 • جهت دانلود نرم افزار کامسول آخرین نسخه کلیک کنید.