دومین دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول

تصویر شاخص

دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول که در اسفند سال قبل برگزار شده بود برای دومین برگزار میگردد. با شرکت در این دوره ضمن دریافت ویدئوهای کامل دوره قیل میتوانید در دوم حضور یافته و در انتهای دوره ویدئوهای کامل این دوره را نیز دریافت کنید. در این دوره مثالهای جدیدی نیز بررسی خواهد شد. دوره به تشریح حل معادلات الکترومغناطیس در فرکانس‌های نوری (با طول موج های نانو تا میکرومتر) می پردازد. این معادلات در فیزیک اپتیک موجی، موارد مربوط به حل مودال (مود یا فرکانس ویژه)، حل حوزه فرکانس، و یا وابسته به زمان (گذرا و پایدار)، را پشتیبانی می‌کند. در نرم‌افزار کامسول، شما می‌توانید هر معادله‌ای را به این معادلات بیافزایید و حالت‌های غیراستانداردی برای معادلات استاندارد الکترومغناطیسی نیز ایجاد کنید.
فیزیک اپتیک موجی دارای چهار زیر مجموعه (ماژول) است که هر یک دارای کاربردها و تنظیمات خاص خود هستند. با تکیه بر مفاهیم اساسی و با تأکید بیشتر بر مازول امواج الکترومغناطیسی (ewfd) در حوزه‌ی فرکانس، سعی می‌کنیم اصول و گام‌های اساسی شبیه‌سازی را برای عزیزان همراه به‌گونه‌ای تشریح کنیم که پس از اتمام این دوره، هر شخص بتواند بسته به مدل و پروژه‌ی تحقیقاتی خود، مسیر پیشرفت طرح تحقیقاتی خویش را بیابد. همچنین در دوره آموزش تخصصی ماژول Wave optic در نرم افزار کامسول فرض شده است که عزیزان همراه دوره‌های مقدماتی را گذرانده‌اند و یا اطلاعات مقدماتی را در خصوص نرم‌افزار دارند و یا قادر به کسب این اطلاعات پایه هستند. بنابراین در این دوره‌ی نسبتاً فشرده، تنها مبانی تخصصی مورد مطالعه و بحث قرار خواهند گرفت و مباحث پایه‌ای تنها در صورت نیاز استفاده می‌شوند.

می‌توان از این ماژول‌ها برای شبیه‌سازی، طراحی و مدل‌سازی تمامی محیط‌هایی که امواج نوری در آن‌ها کاربرد دارند، استفاده کرد. از جمله‌ی این کاربردها عبارتند از: قطعات فوتونیکی فعال و غیرفعال، رزوناتورها، توری‌های براگ، ساختارهای مبتنی بر گریتینگ، بلورهای فوتونی، قطعات الکترونیک نوری، ساختارهای پلاسمونیکی، موجبرها (اعم از فیبرهای نوری ساده یا ساختار یافته مثل فیبرهای بلور فوتونی، موجبرهای Slab، موجبرهای کریستال فوتونی، و موجبرهای MIM یا IMI)، و …

در این فیزیک، شبیه‌سازی در دو یا سه بعد امکان‌پذیر است و به دلیل وجود سه بردار موج، میدان الکتریکی و میدان مغناطیسی، شبیه‌سازی امواج در یک بعد ممکن نیست. همچنین طیف وسیعی از مواد مختلف با مشخصات پیش‌فرض نرم‌افزار و یا مشخصات دلخواه، به صورت همسانگرد، ناهمسانگرد، یا وابسته به شرایط فیزیکی متفاوت (مثل دما، رطوبت و غیره)، با روش‌های مختلف قابل شبیه‌سازی هستند. به عنوان نمونه، می‌توان مواد را با کمک ضرایب شکست (شامل بخش‌های حقیقی و موهومی N=n-ik)، ضرایب دی‌الکتریک مختلط یا حقیقی (ε=ε’+ε”)، رسانش سطحی (مناسب برای مواد دوبعدی مثل گرافن یا MoS2 یا دیگر مواد دوبعدی نویدبخش)، تلفات مماسی، مدل پراش دیبای، مدل درود-لورنتس، توابع دلخواه یا مقادیر تجربی مدل کرد. استفاده از PML و محاسبات مرتبط با پارامترهای پراکندگی به خوبی در نرم‌افزار پوشش داده شده است و می‌توان با کمک این دو، ساختارهای محدود یا بی‌نهایت را شبیه‌سازی کرد. شرایط تناوبی مختلفی برای ایجاد ساختارهای متناوب در دسترس است. استفاده از شرایط مرزی که شبیه‌سازی مدل‌ها را ساده‌تر و فرآیندهای فیزیکی مختلفی را مدل می‌کنند، به خوبی در این فیزیک مدیریت شده و در دسترس کاربران قرار دارد.

در دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول، بنا داریم تا شما پژوهشگران گرامی را با قابلیت‌های فیزیک اپتیک موجی و مدلسازی قطعات گوناگون نوری، کم و کیف استفاده از مواد و کتابخانه مواد مربوط به اپتیک، مش‌بندی و روش‌های حل مدل‌ها آشنا کرده و با کمک مثال‌های گوناگون، گام‌های اساسی حل مسائل نوری را برای شما تشریح نماییم.

سرفصلهای دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول:

مقدمات تخصصی

 • چگونگی و شرایط استفاده از کامسول در مدل‌های مرتبط با اپتیک موجی
 • چگونگی استفاده از Help نرم‌افزار و روش خودآموزی
 • آشنایی با فیزیک‌های موجود و مفاهیم اساسی
 • نکاتی راجع به هندسه و مفهوم PML
 • تنظیمات کلی فیزیک و مش‌بندی
 • نکات کلی مطالعه، روش‌های حل و مطالعه مختلف، و متغیرهای تولید شده در فیزیک‌های نوری
 • کوپل کردن فیزیک‌ها، مطالعات، و کامپوننتها در فیزیک‌های نوری

آموزش پیشرفته : (تخصصی ماژول‌های نیمه‌هادی، اپتوالکترونیک، و انتقال حرارات)

 • فیزیک‌های نوری متفاوت و موجود
 • گره‌های مختلف موجود در ماژول‌های مربوط به waveOptics (مبنی بر حل عملی مدل‌ها)
 • مثال‌های عملی غیرهم‌دما و تولید گرما در قطعات، کوپل کردن ماژول‌ها با یکدیگر، مبنی بر حل عملی مدل‌ها
 • شبیه‌سازی مواد خاص دوبعدی مثل گرافن و MoS2 و شرایط مرزی لازم

شیوه برگزاری دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد که دوره اول آن در اسفند سال قبل برگزار شده بود. با شرکت در این دوره ضمن دریافت ویدئوهای کامل دوره قبل مشاهده آن پیش از شروع دوره، میتوانید در دوم حضور یافته و در انتهای دوره ویدئوهای کامل این دوره را نیز دریافت کنید. در این دوره مثالهای جدیدی نیز بررسی خواهد شد. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

 

توضیحات تکمیلی:

جهت شرکت در وبینار حتما از لپ تاپ و یا سیستم خانگی استفاده نمایید. سرویس وبینار بر روی سیستم عامل ios و اندروید کار نمیکند.

جهت دانلود نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

دانلود آموزشهای دوره wave-optics

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 3
امتیاز کلی : 5.0
پیشنهاد شده توسط : 1 کاربر
بر اساس 3 فروش
1
0
0
0
0
 1. پشتیبان وبسایت کامسولفا

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  ثبت نام دوره آغاز شد!

 2. حسین

  در تاریخ

  پاسخ

  با سلام خدمت مدرس محترم
  میخواستم درخواست کنم اگر امکان پذیر باشد به این دوره شبیه سازی جذب در نانوذرات فلزی پلاسمونی برای بهبود خواص سولار سل هم اضافه کنید.
  منتظر پاسخ شما هستم

  • مرتضی مالکی

   در تاریخ

   پاسخ

   با سلام و احترام.
   با توجه به ماهیت این ماژول، می‌توان ارتقای میدان الکترومغناطیسی نور در مجاورت ذرات فلزی که باعث ایجاد پدیده‌های پلاسمونیکی می‌گردند را در این بخش (یعنی حل موجی نور) در نظر داشت. محاسبه تعداد الکترونها و حفره‌ها در طول موج دلخواه، بر عهده ماژول نیمه‌هادی و با کمک کوپل بین این دو ماژول خواهد بود.
   در صورتی که مسأله شما توزیع منظمی از ذرات را داشته باشد، امکان محاسبه این میدان الکترومغناطیسی وجود دارد تا بعدا در کوپل بین دو ماژول استفاده شود. سعی می‌کنم این مسأله را در حین تدریس حتما لحاظ کنم. با این حال بنا به سرفصل‌های موجود، نیاز به یادآوری در حین پاسخ به سوالات در جلسه اول خواهد داشت.

 3. behzadnmvr

  در تاریخ

  پاسخ

  سلام
  با توجه به اینکه دوره برگزار شده است، آیا امکان خرید آفلاین دوره وجود دارد؟

  • پشتیبان وبسایت کامسولفا

   در تاریخ

   دانشجو
   پاسخ

   با سلام
   جلسه پایانی دوره این جمعه ۱۸ مهر برگزار میشود. امکان دریافت آفلاین دوره نیز وجود دارد.

   • مهندس مرتضی مالکی

    در تاریخ

    پاسخ

    با سلام و احترام.
    به یاد داشته باشید که دوستانی که قبلا از یک مدرس دوره‌ای با نامی مشابه را خریداری کرده باشند، تخفیف قابل توجهی هم دریافت می‌کنند. حتما از این تخفیفات استفاده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه دوره

تومان350,000

با توجه به کاربردهای متنوع نور در علوم جدید، در دوره تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول به چرایی و چگونگی استفاده از فیزیک اپتیک موجی در حل مدل‌های مختلف اپتیکی و فوتونیکی می‌پردازیم. این دوره برای دانشجویان رشته‌های فیزیک (گرایش‌های فوتونیک و اپتیک)، الکترونیک نوری، مخابرات نوری، و علاقه‌مندان به علم پلاسمونیک کاربردی است.

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد که دوره اول آن در اسفند سال قبل برگزار شده بود. با شرکت در این دوره ضمن دریافت ویدئوهای کامل دوره قبل مشاهده آن پیش از شروع دوره، مشاهده آن پیش از شروع دوره، میتوانید در دوم حضور یافته و در انتهای دوره ویدئوهای کامل این دوره را نیز دریافت کنید. در این دوره مثالهای جدیدی نیز بررسی خواهد شد.. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

 

زمان برگزاری دوره    جمعه ها ساعت 9 الی 13
تاریخ شروع دوره  28 شهریور 99

 

مدت دوره : 12 ساعت

تعداد جلسات دوره : 3 جلسه

مدرس دوره : مهندس مرتضی مالکی
(دانشجوی سال آخر دوره دکتری تخصصی الکترونیک)

 

این دوره به پایان رسیده و شما میتوانید به صورت آفلاین از طریق لینک زیر از دوره استفاده نموده و از طریق کلاس رفع اشکال با مدرس در ارتباط باشید.

 

امکان خرید دوره وجود ندارد

امتیاز 5 از 1 رای
مدت دوره: 12:00تاریخ انتشار: 6 سپتامبر 2020آخرین بروزرسانی: 11 اکتبر 2020تعداد بازدید: 927
قوانین استفاده

مدرس

مهندس مرتضی مالکی

دانشجوی سال آخر دکترای الکترونیک
هزینه دوره

تومان350,000

در انبار موجود نمی باشد