0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

کامسول نسخه 5.6 منتشر شد!

کامسول نسخه 5.6 منتشر شد و به زودی امکان دانلود نرم افزار کامسول 5.6 فراهم میشود. COMSOL Multiphysics 5.6 نسخه جدیدی است که دارای حل کننده‌های سریع تر، کنترل بهتر اسمبل CAD، ویژگی‌های گرافیکی جدید و ماژول‌های جدید برای سلول‌های سوختی، الکترولیزرها، جریان پلیمرها و سیستم‌های کنترلی می‌باشد.

دانلود نرم افزار کامسول 5.6 comsol نسخه 5.6 صفحه برش در کامسول

شکل بالا نمایی از شبیه سازی موتور الکتریکی در COMSOL Multiphysics نسخه 5.6 می‌باشد که در آن از یک صفحه برش برای دسترسی آسان‌تر به داخل مدل برای تعیین خصوصیات مواد و نیروها استفاده شده است (منبع تصویر: COMSOL).

ویژگیهای کامسول 5.6

شرکت کامسول در کنفرانس آنلاین خود در اوایل ماه اکتبر، نسخه جدید کامسول 5.6 را پیش نمایش کرد و چند روز پیش نسخه آپدیت شده کامسول 5.6 را منتشر کرد. این نسخه سرعت و کارآمدی بیشتری از لحاظ حافظه دارد همچنین شامل توانایی کنترل بهتر اسمبل کردن CAD (هندسه)، الگوهای طرح برنامه و ویژگی‌های جدید گرافیکی (از جمله صفحه برش، تفسیر واقع بینانه مواد و شفافیت جزئی) می‌باشد. قابل ذکر است که در این نسخه چهار ماژول شبیه سازی جدید برای سلول‌های سوختی، الکترولیزرها، جریان پلیمرها و سیستم‌های کنترل وجود دارد.

در نسخه جدید پیشرفت‌های گرافیکی شامل آپدیتی برای صفحات برش است که انتخاب آسان مرزها و دامنه‌ها را در داخل مدل‌های پیچیده CAD امکان پذیر می‌کند. سایر پیشرفت‌های گرافیکی شامل تصاویر است که تا حدی مات و تا حدی شفاف هستند، همچنین  شامل ارائه واقعی مواد و توانایی ساختن تصاویر وارد شده به عنوان بخشی از هندسه می باشد.

Bjorn Sjodin، نایب رئیس مدیریت محصول در COMSOL بیان داشت: “وقتی مشتریان مدل‌های CAD را راه اندازی می‌کنند، اغلب با چندین مرحله پیچیده روبه رو هستند”. ” ممکن است مشتریان نیاز داشته باشد به محیط داخلی مدل دسترسی داشته باشند. بنابراین این امکان برای مشتریان تجاری فراهم شده است که با صفحه برش بر روی هندسه، قسمت داخلی مورد نظر خود را در مدل مشاهده کنند. این یک تغییر کوچک است، اما بهبود قابل توجهی در قابلیت استفاده را فراهم می‌کند “.

با این حال، تغییر بزرگ در نسخه کامسول 5.6 ، بهبود قابل توجه در زمان حل است. به گفته COMSOL، زمان حل برای بسیاری از انواع شبیه سازی 30٪ یا بیشتر کاهش یافته است. حل کننده‌ها با توجه به زمان محاسبه و کاربرد حافظه برای محاسبات چند هسته ای و کلاستری، کارآمدتر شده‌اند. همچنین کنترل فایلهای CAD پیچیده نیز بهبود یافته است.

Sjodin همچنین بیان داشت: “ما کاربران زیادی داریم که از مدل‌های بزرگ‌تر و صنعتی استفاده می‌کنند.” ” بسیاری از مشتریان ما سازمان‌های بزرگی هستند که از کلاسترها استفاده می‌کنند و سرعت بخشیدن به کلاسترها برای مدل‌های مولتی فیزیکی کاملاً کوپل شده، یک چالش است. ”

وی افزود که COMSOL تلاش کرده است تا از منابع محاسبه اضافی CPU استفاده کند تا حلگرها  بتوانند در هر گره و همچنین روی کلاسترها مقیاس بندی شوند.

در نسخه 5.6، بهبودهای کلی عملکرد، زمان اسمبل کردن هندسه و زمان حل برای سیستمهای متوسط را تقریباً 50٪ کاهش داده است. برای عملکرد بر روی کلاسترها،زمان مشبندی و حل برای بسیاری از انواع تجزیه و تحلیل 30٪ کاهش یافته است.

به گفته COMSOL: “پیشرفت دیگر برای کاربرانی که روی کلاسترها کار می‌کنند، شامل یک روش تجزیه دامنه آپدیت شده است که اکنون می‌تواند برای طیف وسیعی از شبیه سازی ها استفاده شود. برای شبیه سازی های صوتی، فرمول بندی جدید روش المان مرزی (boundary element method) امکان تجزیه و تحلیل یک مرتبه از حجم عظیم صوتی را فراهم می‌کند. برای شبیه سازی CFD، زمان حل در کلاسترها با استفاده از حل کننده‌های تکرار شونده حدود 30٪ و با استفاده از تجزیه دامنه حدود 50٪ کاهش یافته است. یک روش جدید به نام FEAST، که برای محاسبات موازی مناسب است و چندین کاربرد مهم دارد، از جمله تجزیه و تحلیل حالت برای موجبرهای نوری و حفره‌های لیزر به نرم افزار اضافه شده است. در ماژول بهینه سازی، یک حلگر جدید مبتنی بر گرادیان با کاربرد عمومی، به نام IPOPT اضافه شده که کاربردهای مهمی برای مثال در بهینه سازی هندسه یا شکل دارد. ”

ماژول‌های جدید

کامسول نسخه 5.6 همچنین شامل چهار محصول شبیه سازی جدید نیز می‌باشد.

Fuel Cell یا Electrolyzer Module ابزارهای مدل سازی و شبیه سازی سلول‌های سوختی هیدروژن و الکترولیزرهای آب را به همراه ابزارهای عمومی برای جریان واقعی سیال و شبیه سازی الکتروشیمیایی در اختیار مهندسان قرار می‌دهد. به گفته COMSOL، مهندسان می‌توانند هنگام تجزیه و تحلیل و بهینه سازی فناوری برای وسایل نقلیه هیدروژنی و ذخیره انرژی از حمل بار، واکنش الکترود، ترمودینامیک، انتشار فاز گاز، جریان محیط متخلخل و جریان دو فازی استفاده کنند.

ماژول Flow Polymer به مهندسان اجازه می‌دهد تا از مدل سازی و شبیه سازی برای طراحی و بهینه سازی فرآیندهای مربوط به سیال‌های غیر نیوتنی، برای کاربردها در صنایع پلیمر، مواد غذایی، دارویی، آرایشی، خانگی و مواد شیمیایی خوب استفاده کنند. ماژول جدید می‌تواند انواع مختلفی از جلوه‌های مولتی فیزیکی را شامل شود. به گفته COMSOL، هنگامی که خصوصیات یک سیال به عنوان تابعی از دما و ترکیبات متفاوت باشد، به منظور مدل سازی و پلیمریزاسیون، سیال غیر نیوتنی بر ساختار مکانیکی تأثیر می‌گذارد، مانند سیال بیولوژیکی که از طریق پمپ پریستالتیک حرکت می‌کند.

ماژول Liquid یا Gas Properties برای محاسبه خصوصیات گازها، مایعات از چگالی، ویسکوزیته، رسانایی حرارتی و ظرفیت گرما به عنوان توابع ترکیبی فشار و دما استفاده می‌کند.

این بروزرسانی همچنین به مهندسین سیستم اجازه می‌دهد تا از LiveLink جدید با Simulink برای لینک کردن COMSOL Multiphysics و Simulink در متلب استفاده کنند. با استفاده از این ابزار، مهندسان می‌توانند بلوک کامسول را در یک مدل Simulink قرار دهند تا برای اجرای شبیه سازی های غیرخطی وابسته به زمان در کامسول که توسط Simulink هدایت می‌شود، از آن استفاده کنند.

این نسخه هنوز کراک نشده است و پس از کراک شدن از طریق لینک دانلود کامسول 5.6 میتوانید آن را دانلود نمایید.

این متن خلاصه ای از خبر انتشار نسخه جدید کامسول است که توسط کامسولفا ترجمه شده است. استفاده از ترجمه با ذکر نام کامسولفا مجاز است. مشاهده کامل ویژگیهای نسخه 5.6

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.