0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

یادگیری کامسول را از کجا آغاز کنیم!؟

یادگیری کامسول را از کجا آغاز کنیم!؟
یادگیری کامسول را از کجا آغاز کنیم!؟

اگر به تازگی با نرم افزار قدرتمند کامسول آشنا شده اید، ممکن است در انتخاب قدم ابتدایی برای آغاز یادگیری کامسول مشکل داشته باشید. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که یادگیری کامسول را از کجا آغاز کنیم!؟ اما نگران نباشید. ما شما را راهنمایی میکنیم.به جرات میتوان گفت وبسایت کامسولفا کاملترین و تخصصی ترین آموزشهایی را که برای یادگیری این نرم افزار قدرتمند نیاز دارید، برای شما به ارمغان آورده است. شیوه آموزش در کامسولفا به سه دسته تقسیم میگردد که شامل :

۱- دوره های آموزشی

۲-ویدئوهای آموزشی پروژه محور

۳- آموزش خصوصی

میباشد. اما کدام آموزش برای شما مناسبتر است؟ گروه کامسولفا پس از سه سال تمرکز و فعالیت در زمینه آموزش کامسول مسیری کاملا مطمئن برای یادگیری کامسول را برای شما عزیزان در نظر گرفته است.

برخی از کاربران قصد دارند به صورت خودآموز نرم افزار کامسول را یاد بگیرند. قطعا بهترین راه برای یادگیری خودآموز نرم افزار استفاده از مدلهای آماده خود نرم افزار است. اما مشکل بزرگ در این زمینه عدم دسته بندی این مدلها از مبتدی به پیشرفته است و شما بصورت جسته و گریخته و گاهی نادرست راه یادگیری نرم افزار کامسول را طی میکنید. این موضوع باعث میشود حرفه ای شدن شما در این نرم افزار سالها طول بکشد و در اکثر مواقع باعث دلسرد شدن کاربر گردد. حال می خواهیم به شما مسیری ارائه دهیم که در دو ماه به سطح حرفه ای در نرم افزار کامسول برسید.

قدم اول یادگیری کامسول

ابتدای این مسیر و قدم اول با دوره جامع آموزش عمومی کامسول آغاز میشود. در این دوره به صورت گام به گام از پایه شیوه کار با نرم افزار کامسول و مفاهیم اصلی و مهم به شما آموزش داده خواهد شد. این دوره چندین بار در سال بروز شده و تمامی آموزشهای جدید برای تمامی شرکت کنندگان در این دوره تا یکسال ارسال میگردد. این دوره به گونه ای طراحی شده که در هر هفته با شیوه ای جذاب به بخشی از نرم افزار پرداخته میشود. در سال چندین بار دوره به صورت زنده برگزار میشود و اما در فاصله بین این برگزاری ها میتوان به صورت نیمه آنلاین در دوره شرکت نمود و ضمن دریافت ویدئوهای دوره،  هر هفته در جلسه ای که برای رفع اشکال و یا پرسش و پاسخ پیرامون آموزشهای آن هفته برگزار میگردد، شرکت نمود. این جلسات برای شرکت کنندگان در دوره نیمه آنلاین رایگان است. این دوره قدم اول برای یادگیری نرم افزار است. بسیاری از کاربران نرم افزار comsol پس از سالها کار بر روی این نرم افزار هنوز با خطاهای مختلفی مواجه میشوند. دلیل آن عدم درک صحیح مفاهیم نرم افزار و عدم شناخت ابزارهای مهم این نرم افزار بسیار کاربرپسند است. این دوره حاصل بیش از سه سال تحقیق میباشد. این دوره برای کاربران نرم افزار در هر سطح و رشته ای مناسب است. این دوره میتواند قبل از دوره های تخصصی و یا همزمان با دوره های تخصصی استفاده گردد.

قدم دوم یادگیری کامسول

قدم دوم و اصلی در یادگیری نرم افزار کامسول شرکت در دوره های تخصصی پیشرفته نرم افزار کامسول است که هر کدام برای شاخه و رشته خاصی قرار داده شده اند. این دوره ها شما را به سطح بالاتری در نرم افزار کامسول خواهند برد. این دوره ها نیز هر سال با توجه به تغییرات نرم افزار بروز شده و شما را بروز نگه خواهند داشت.دوره های تخصصی در هر سال یک یا دوبار برگزار میگردند. که امسال این دوره ها به صورت همزمان در 13 شاخه در مهرماه برگزار شد. با توجه به گستردگی نرم افزار کامسول هر شخص در زمینه های مربوط به رشته و حوزه کاری خود میتواند شرکت نموده و در این زمینه ها به صورت متمرکز و منسجم نرم افزار کامسول را یاد بگیرد. بخاطر داشته باشید هیچ کس در کل فیزیکها و ماژولهای این نرم افزار تبحر ندارد، حتی اشخاصی که در تیم سازنده این نرم افزار هستند!

در قدم دیگر ویدئوهای آموزشی پروژه محور قرار دارد که همانطورکه از اسم آن مشخص است، به صورت متمرکز و تخصصی به یک موضوع یا مسئله خاص میپردازند. این آموزشها به صورت رایگان و غیر رایگان دسته بندی شده اند که در هر قدمی از یادگیری میتوانند استفاده شوند.پیشنهاد میکنیم حتما آموزشهای رایگان عمومی را مشاهده کنید. اگرچه در طول دوره ها توسط مدرسین به شما گفته میشود که در هر زمان کدام آموزش برای شما مناسبتر است.

بخش مشاوره و آموزش خصوصی برای عزیزانی مناسب است که نیاز به راهنمایی و آموزش مستقیم بر روی مسئله خاصی را دارند.

دیدگاه کاربران
  • احلام 16 فوریه 2021

    Warning in mesh

  • Amer 18 آگوست 2021

    I need learn Comsol 5.6 heat transfer with phase change d

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.