دوره آموزش جامع و تخصصی کامسول برای مهندسی شیمی با همکاری انجمن علمی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان

تصویر شاخص

گروه آموزشی کامسولفا با همکاری انجمن علمی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان در اردیبهشت 1400 دوره آموزش جامع نرم افزار کامسول برای مهندسی شیمی برگزار میکند. شرکت کنندگان در دوره در صورت حضور در تمامی جلسات و تحویل پروژه پایانی، میتوانید مدرک پایان دوره از طرف انجمن علمی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان دریافت نمایید. در دوره آموزش جامع و تخصصی نرم افزار کامسول برای مهندسی شیمی به بررسی تمامی مباحث مهم و کاربردی نرم افزار کامسول برای مهندسان شیمی خواهیم پرداخت. پدیده های انتقال یکی از مهم ترین مفاهیم نظری است که در مهندسی شیمی اهمیت بسیاری دارد. در اغلب موارد، فرمولبندی پایه پدیده های انتقال به شکل معادلات دیفرانسیل پاره ای در می آید. بیشتر این معادلات به صورت معادلات دیفرانسیل پاره ای مرتبه دوم ظاهر می شوند که در دروس مکانیک سیالات، انتقال حرارت و جرم و… اهمیت ویژه ای دارند. حل تحلیلی معادلات انتقال بسیار محدود است، برای حل این مشکل، محققان پیشین از روش های تجربی برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز استفاده می کردند و با پردازش این اطلاعات، نمودارها با معادلات تجربی ارائه می کردند. روش دیگر، استفاده از روش های عددی برای حل معادلات انتقال حاکم بر سیستم های واقعی است، مجموعه روش های عددی حل معادلات حرکت و انرژی درون سیالات، علمی مستقل به نام دینامیک سیالات محاسباتی یا به اختصار CFD را تشکیل می دهد. در دوره آموزش جامع و تخصصی نرم افزار کامسول برای مهندسی شیمی در ابتدا مقدمه ای بر CFD ارائه خواهیم داد. تمایل به استفاده از CFD در مهندسی شیمی در حال افزایش است، زیرا این روش نسبت به سایر روش های بررسی(روش تحلیلی و تجربی) دارای مزایای بیشتر و معایب کمتری است. به کارگیری CFD نسبتا آسان و کم هزینه است و برای حل مسائل به فرضیات ساده کننده چندانی نیاز ندارد. با استفاده از CFD جزئیات میدان جریان سیال، نحوه تغییرات درجه حرارت و غلظت و… به دست می آید. با حل یک مسئله می توان اثر پارامترهای مختلف را بررسی و سیستم مورد بررسی را بهینه کرد. بدین ترتیب، با به کارگیری CFD برای حل مسائل مهندسی شیمی، اطلاعات فراوانی به دست می آید. این روش به عنوان وسیله ای قدرتمند به پژوهشگران این رشته در بررسی مسائل مختلف یاری رساند یا به عنوان ابزاری برای طراحی تجهیزات فرآیندی در اختیار مهندسان شیمی قرار گیرد. از نرم افزارهای قدرتمند در این حوزه کامسول می باشد. در این دوره ی جامع تلاش خود را برای یادگیری شما دانش پژوهان و دانشجویان با نرم افزار کامسول در حوزه ی مهندسی شیمی خواهیم کرد.

از این روشبیه سازی این واحد های شیمیایی در نرم افزارکامسول کمک بسیاری در شناخت هیدرودینامیک و بررسی آن ها در حالت های مختلف را ممکن می کند. دوره آموزش جامع و تخصصی کامسول برای مهندسی شیمی برای دانشجویان ، محققان،صنعتگران این حوزه ی کمک بسیاری خواهد کرد.

مواردی که قرار است در روند آموزش شبیه سازی شوند مقالات علمی در ژونال های متفاوت خواهند بود. تا دانشجو با روند شبیه سازی مقالات آشنایی کامل پیدا کند و نحوه ی ارسال مقاله در حوزه ی CFD  را متوجه شود.

در این دوره با فیزیکهای Transport of Diluted Species ،Transport of Diluted Species in Porous Media ، Laminar Flow ، Brinkman Equations ، Darcy’s Law و همچنین Heat Transfer in Fluids به طور کلی آشنا خواهیم شد.

سرفصلهای دومین دوره آموزش جامع و تخصصی کامسول برای مهندسی شیمی

  • مقدمه ای بر کاربرد محاسبات دینامیک سیال cfd در صنایع شیمیایی
  • آموزش مراحل استاندارد شبیه سازی با نرم افزار کامسول
  • آموزش انتقال حرارت و انتقال جرم در فرآیندهای شیمی
  • آموزش شبیه سازی میکرومیکسرها در نرم افزار کامسول
  • آشنایی با انواع غشا و فیزیک های لازم برای شبیه سازی آن
  • آموزش شبیه سازی راکتور بستر ثابت در چهار واکنش متفاوت
  • آموزش نحوه ی کوپل کردن فیزیک های انتقال جرم، مومنتوم و حرارت
  • آشنایی با فیزیک های انتقال مومنتوم دارسی،برینکمن و جریان آرام و تفاوت های آن ها
  • پاسخ به سولات

اطلاعات دومین دوره آموزش جامع و تخصصی کامسول برای مهندسی شیمی

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد که دوره اول آن در اسفند سال قبل برگزار شده بود. با شرکت در این دوره ضمن دریافت ویدئوهای کامل دوره قیل میتوانید در دوم حضور یافته و در انتهای دوره ویدئوهای کامل این دوره را نیز دریافت کنید. در این دوره مثالهای جدیدی نیز بررسی خواهد شد. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

توضیحات تکمیلی:

40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های بهار 1400 (دانشجویان دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی اصفهان) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتزاپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.

20 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتزاپ  یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.

جهت دانلود نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

دانلود فایلهای کامسول دوره شیمی

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 فروش
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش جامع و تخصصی کامسول برای مهندسی شیمی با همکاری انجمن علمی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه دوره

تومان399,000

مواردی که قرار است در روند آموزش شبیه سازی شوند مقالات علمی در ژونال های متفاوت خواهند بود. تا دانشجو با روند شبیه سازی مقالات آشنایی کامل پیدا کند و نحوه ی ارسال مقاله در حوزه ی CFD  را متوجه شود.

در این دوره با فیزیکهای Transport of Diluted Species ،Transport of Diluted Species in Porous Media ، Laminar Flow ، Brinkman Equations ، Darcy’s Law و همچنین Heat Transfer in Fluids به طور کلی آشنا خواهیم شد.

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد که دوره اول آن در اسفند سال قبل برگزار شده بود. با شرکت در این دوره ضمن دریافت ویدئوهای کامل دوره قیل میتوانید در دوم حضور یافته و در انتهای دوره ویدئوهای کامل این دوره را نیز دریافت کنید. در این دوره مثالهایی جدید نیز بررسی خواهد شد. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدید به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

 

زمان برگزاری دوره    جمعه ها ساعت 16 الی 19
تاریخ شروع دوره  24 اردیبهشت 1400

مدت دوره : 15 ساعت وبینار (به همراه 30 ساعت آموزش ویدیویی)

تعداد جلسات دوره : 5 جلسه

مدرس دوره : مهندس میلاد قهرمانی
(دانشجوی ارشد شیمی گرایش طراحی فرآیند)

کلاس دوره جامع کامسول مهندسی شیمی-جمعه ها ساعت 16 از 24 اردیبهشت

موجود در انبار

موجود در انبار

موجود در انبار

امتیازی ثبت نشده است
تاریخ انتشار: 16 آوریل 2021تعداد بازدید: 1551
قوانین استفاده

میلاد قهرمانی
مدرس

میلاد قهرمانی

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی طراحی فرآیند
هزینه دوره

تومان399,000

موجود در انبار