ویدئوهای دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول – به همراه کلاس رفع اشکال زنده

تصویر شاخص

دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول به تشریح حل معادلات الکترومغناطیس در فرکانس‌های نوری (با طول موج های نانو تا میکرومتر) می پردازد. این معادلات در فیزیک اپتیک موجی، موارد مربوط به حل مودال (مود یا فرکانس ویژه)، حل حوزه فرکانس، و یا وابسته به زمان (گذرا و پایدار)، را پشتیبانی می‌کند. در نرم‌افزار کامسول، شما می‌توانید هر معادله‌ای را به این معادلات بیافزایید و حالت‌های غیراستانداردی برای معادلات استاندارد الکترومغناطیسی نیز ایجاد کنید.
فیزیک اپتیک موجی دارای چهار زیر مجموعه (ماژول) است که هر یک دارای کاربردها و تنظیمات خاص خود هستند. با تکیه بر مفاهیم اساسی و با تأکید بیشتر بر مازول امواج الکترومغناطیسی (ewfd) در حوزه‌ی فرکانس، سعی می‌کنیم اصول و گام‌های اساسی شبیه‌سازی را برای عزیزان همراه به‌گونه‌ای تشریح کنیم که پس از اتمام این دوره، هر شخص بتواند بسته به مدل و پروژه‌ی تحقیقاتی خود، مسیر پیشرفت طرح تحقیقاتی خویش را بیابد. همچنین در دوره آموزش تخصصی ماژول Wave optic در نرم افزار کامسول فرض شده است که عزیزان همراه دوره‌های مقدماتی را گذرانده‌اند و یا اطلاعات مقدماتی را در خصوص نرم‌افزار دارند و یا قادر به کسب این اطلاعات پایه هستند. بنابراین در این دوره‌ی نسبتاً فشرده، تنها مبانی تخصصی مورد مطالعه و بحث قرار خواهند گرفت و مباحث پایه‌ای تنها در صورت نیاز استفاده می‌شوند.

می‌توان از این ماژول‌ها برای شبیه‌سازی، طراحی و مدل‌سازی تمامی محیط‌هایی که امواج نوری در آن‌ها کاربرد دارند، استفاده کرد. از جمله‌ی این کاربردها عبارتند از: قطعات فوتونیکی فعال و غیرفعال، رزوناتورها، توری‌های براگ، ساختارهای مبتنی بر گریتینگ، بلورهای فوتونی، قطعات الکترونیک نوری، ساختارهای پلاسمونیکی، موجبرها (اعم از فیبرهای نوری ساده یا ساختار یافته مثل فیبرهای بلور فوتونی، موجبرهای Slab، موجبرهای کریستال فوتونی، و موجبرهای MIM یا IMI)، و …

در این فیزیک، شبیه‌سازی در دو یا سه بعد امکان‌پذیر است و به دلیل وجود سه بردار موج، میدان الکتریکی و میدان مغناطیسی، شبیه‌سازی امواج در یک بعد ممکن نیست. همچنین طیف وسیعی از مواد مختلف با مشخصات پیش‌فرض نرم‌افزار و یا مشخصات دلخواه، به صورت همسانگرد، ناهمسانگرد، یا وابسته به شرایط فیزیکی متفاوت (مثل دما، رطوبت و غیره)، با روش‌های مختلف قابل شبیه‌سازی هستند. به عنوان نمونه، می‌توان مواد را با کمک ضرایب شکست (شامل بخش‌های حقیقی و موهومی N=n-ik)، ضرایب دی‌الکتریک مختلط یا حقیقی (ε=ε’+ε”)، رسانش سطحی (مناسب برای مواد دوبعدی مثل گرافن یا MoS2 یا دیگر مواد دوبعدی نویدبخش)، تلفات مماسی، مدل پراش دیبای، مدل درود-لورنتس، توابع دلخواه یا مقادیر تجربی مدل کرد. استفاده از PML و محاسبات مرتبط با پارامترهای پراکندگی به خوبی در نرم‌افزار پوشش داده شده است و می‌توان با کمک این دو، ساختارهای محدود یا بی‌نهایت را شبیه‌سازی کرد. شرایط تناوبی مختلفی برای ایجاد ساختارهای متناوب در دسترس است. استفاده از شرایط مرزی که شبیه‌سازی مدل‌ها را ساده‌تر و فرآیندهای فیزیکی مختلفی را مدل می‌کنند، به خوبی در این فیزیک مدیریت شده و در دسترس کاربران قرار دارد.

در دوره آموزش تخصصی ماژول Wave optic در نرم افزار کامسول، بنا داریم تا شما پژوهشگران گرامی را با قابلیت‌های فیزیک اپتیک موجی و مدلسازی قطعات گوناگون نوری، کم و کیف استفاده از مواد و کتابخانه مواد مربوط به اپتیک، مش‌بندی و روش‌های حل مدل‌ها آشنا کرده و با کمک مثال‌های گوناگون، گام‌های اساسی حل مسائل نوری را برای شما تشریح نماییم.

سرفصلهای دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول:

مقدمات تخصصی

 • چگونگی و شرایط استفاده از کامسول در مدل‌های مرتبط با اپتیک موجی
 • چگونگی استفاده از Help نرم‌افزار و روش خودآموزی
 • آشنایی با فیزیک‌های موجود و مفاهیم اساسی
 • نکاتی راجع به هندسه و مفهوم PML
 • تنظیمات کلی فیزیک و مش‌بندی
 • نکات کلی مطالعه، روش‌های حل و مطالعه مختلف، و متغیرهای تولید شده در فیزیک‌های نوری
 • کوپل کردن فیزیک‌ها، مطالعات، و کامپوننتها در فیزیک‌های نوری

آموزش پیشرفته : (تخصصی ماژول‌های نیمه‌هادی، اپتوالکترونیک، و انتقال حرارات)

 • فیزیک‌های نوری متفاوت و موجود
 • گره‌های مختلف موجود در ماژول‌های مربوط به wave-optics (مبنی بر حل عملی مدل‌ها)
 • مثال‌های عملی غیرهم‌دما و تولید گرما در قطعات، کوپل کردن ماژول‌ها با یکدیگر، مبنی بر حل عملی مدل‌ها
 • شبیه‌سازی مواد خاص دوبعدی مثل گرافن و MoS2 و شرایط مرزی لازم

شیوه برگزاری دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. در فاصله بین برگزاری زنده دوره در طول سال، امکان ثبت نام در دوره به صورت نیمه آنلاین وجود دارد. در این حالت شرکت کننده میتواند ویدئوهای دوره را مشاهده نموده و در یک جلسه رفع اشکال، سوالات خود را در مورد آموزشهای دوره بصورت مستقیم از مدرس، بپرسد.

دوره نیمه آنلاین

شما میتوانید در هر زمان در این دوره شرکت نمایید و ویدئوهای کامل جلسات برگزارشده دوره تاکنون را دریافت کنید. هر ماه یک جلسه پرسش و پاسخ برای دوره آموزشی اپتیک موجی کامسول برگزار میگردد. شرکت کنندگان جدید دوره میتوانند پس از مشاهده ویدئوهای دوره در این جلسات حضور یافته و به صورت مستقیم سوالات خود پیرامون آموزشها را از مدرس بپرسند. همچنین ضمن اینکه تمامی ویدئوی دوره های بعدی تا یکسال در اختیار شما نیز قرار میگیرد، میتوانید با پرداخت درصد پایینی از مبلغ دوره در اولین دوره آنلاین یا حضوری بعدی نیز شرکت کنید.

تمامی دانشجویان دوره میتوانند یکبار به صورت رایگان در جلسه پرسش و پاسخ شرکت نمایند. جهت شرکت در جلسه پرسش و پاسخ ابتدا باید در دوره ثبت نام نموده باشید و سپس از طریق بخش دوره های من در پروفایل کاربری خود میتوانید لینک ورود به جلسه رفع اشکال را مشاهده نمایید. همچنین در بخش دوره های من تا یکسال میتوانید تمامی آموزشها و بروزرسانیهای این دوره دریافت نمایید.

 

توضیحات تکمیلی:

جهت دانلود نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 2
امتیاز کلی : 2.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 2 فروش
0
0
0
1
0
 1. shamimp

  در تاریخ

  دانشجو
  پاسخ

  لطفا کمی آرام‌تر و با توضیحات بیشتری بیان کنید.

  • پشتیبان وبسایت کامسولفا

   در تاریخ

   پاسخ

   با سلام
   با توجه به حجم بالای مطالب و فشرده بودن دوره، گاها ممکن است سرعت بیان مطالب بالا برود. البته برای هر جلسه زمان لازم برای پاسخگویی به سوالات (در صورت متوجه نشدن یک بخش) وجود دارد. همچنین ویدئوی کامل دوره پس از دوره در اختیار شما قرار میگیرد که بتوانید مطالب را کامل مجدا مشاهده نمایید. از طرفی در این دوره مدرس یک جلسه جبرانی پاسخ به سوالات در نظر گرفته اند که پس از دریافت ویدئوها توسط دانشجویان و مشاهده دوره، در صورتیکه باز هم سوالی داشته باشند که در طول دوره با آن برخورد ننموده باشند، میتوانند در آن جلسه سوالات خود را از مدرس بپرسند.

 2. behrouzios

  در تاریخ

  دانشجو
  در مورد خرید این دوره مطمئن نیستم
  پاسخ

  لینک وبینار کجاست؟!

  • پشتیبان وبسایت کامسولفا

   در تاریخ

   پاسخ

   سلام دوست عزیز
   در بخش دوره های من در پروفایل کاربریتون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه دوره

تومان599,000

با توجه به کاربردهای متنوع نور در علوم جدید، در دوره تخصصی ماژول wave optics در نرم افزار کامسول به چرایی و چگونگی استفاده از فیزیک اپتیک موجی در حل مدل‌های مختلف اپتیکی و فوتونیکی می‌پردازیم. این دوره برای دانشجویان رشته‌های فیزیک (گرایش‌های فوتونیک و اپتیک)، الکترونیک نوری، مخابرات نوری، و علاقه‌مندان به علم پلاسمونیک کاربردی است.

 

این دوره بصورت نیمه آنلاین بوده و تاکنون سه بار برگزار شده است. تمامی دانشجویان دوره میتوانند پس از مشاهده ویدئوهای دوره یکبار به صورت رایگان در جلسه پرسش و پاسخ شرکت نمایند. زمان برگزاری جلسه رفع اشکال آتی را در ادامه مشاهده میکنید.

مدرس دوره : مهندس مرتضی مالکی
(دانشجوی سال آخر دوره دکتری تخصصی الکترونیک)

کلاس پرسش و پاسخ دوره آموزشی ماژول wave-optics - روز 27 اردیبهشت-ساعت 19:00 ---

موجود در انبار

لیست ویدیو های دوره آموزش تخصصی ماژول wave optics در کامسول
موجود در انبار

موجود در انبار

امتیاز 2 از 1 رای
مدت دوره: 12:00ساعتتاریخ انتشار: 24 فوریه 2020تعداد بازدید: 1257
قوانین استفاده

مدرس

مهندس مرتضی مالکی

دانشجوی سال آخر دکترای الکترونیک
هزینه دوره

تومان599,000

موجود در انبار