0
02188409038 09224335490 (پاسخگویی: شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18)

برای شبیه سازی Particle Separation با نیروی DEP حتما از کامسول 5.3 استفاده کنید!

سال گذشته قصد داشتیم پروژه ای در مورد جداسازی ذرات با نرم افزار کامسول انجام دهیم. شبیه سازیهای اولیه پاسخ غیر منطقی داشتند.

با پاسخ هایی که از نرم افزار متلب گرفتیم به این اطمینان رسیدیم که پاسخها اشتباه هستند. بعد از کند وکاو فراوان در کدهای معادلات مربوط به بخش Dielectrophoresis Force متوجه سه اشکال  دو تا در نوشتن روابط و دیگری در قرار دادن یک پاسخ اولیه برای همه ی ذرات توسط نرم افزار شدیم.

یکی از مزایای عالی نرم افزار کامسول اینست که شما می توانید کدهای برنامه نویسی را تغییر داده یا کدهای جدید اضافه کنید. با تغییر کدها به پاسخ درست رسیدیم و یک ایمیل برای شرکت کامسول ارسال کردیم و مشکلات را توضیح دادیم. از آنجایی که لایسنس برای نرم افزار نداشتیم پاسخ درستی دریافت نکردیم.

با توجه به اینکه قرار بود یک آموزش برای جداسازی ذرات با نیروی دی الکتروفورسیس بسازیم، برای اطمینان حاصل کردن از آنچه یافته بودیم بار دیگر برای شرکت کامسول پیام فرستایم. اینبار در توئیتر!

 


خوشبختانه پس از دو روز پاسخ توئیت از طرف شرکت کامسول ارسال شد و در آن به وجود باگ و حل شدن آن در ورژن 5.3 اذعان شد.

کامسول 5.3 را بررسی نمودیم و هر 3 باگ حل شده است.

***در بخش ویدئوهای آموزشی، آموزش کاملی برای این مبحث با کامسول 5.3 توسط کامسولفا تهیه شده و به طور کامل روشی که برای حل این مشکل در کامسول ورژن های پایینتر استفاده نموده بودیم را نیز قرار داده ایم.***

 

 

دیدگاه کاربران
 • az 12 مارس 2020

  با سلام
  اگر از ورژن 5.3a استفاده کنیم … چه طور ؟

  • پشتیبان وبسایت کامسولفا 12 مارس 2020

   با سلام
   در زمان قرار گرفتن این مطلب آخرین ورژن نرم افزار کامسول ورژن 5.3 بوده است. از تمامی ورژنهای بالاتر میتوانید استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.