ویدیوهای دوره آموزشی تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول

تصویر شاخص

در دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول تمرکز اصلی بر روی شبیه سازی در مسائل مربوط به جامدات و بافت‌های بیولوژیکی میباشد. در علوم فیزیک، شیمی و مهندسی به مکانیزم‌های مختلفی که توسط آنها ذرات یا کمیت‌ها از مکانی به مکانی دیگر انتقال می‌یابند پدیده‌های انتقال گفته می‌شود.  سه نوع عمده ی پدیده‌های انتقال عبارت‌اند از جرم، حرارت و مومنتوم. در تمامی فرآیند های صنعتی و زندگی روزمره می توان رد پای انتقال حرارت را مشاهده کرد. از اینرو بررسی این پدیده و عوامل موثر آن در طی فرآیند حائز اهمیت است. از خنک سازی تراشه های الکترونیکی تا گرمای تولیدی در راکتورهای شیمیایی از جمله مواردی است که انتقال حرارت در آنها مهم است. برای تحلیل درست از توزیع انتقال حرارت در فرآیند های متفاوت، شبیه سازی می تواند کمک شایانی کند که نهایتا منجر به بهینه سازی فرآیند و یا ایجاد تمهیداتی برای افزایش بهره وری فرآیند مورد نظر می شود. در این دوره تلاش خواهد شد تا دانش پژوهان و دانشجویان گرامی شبیه سازی انتقال حرارت را در نرم افزار کامسول به صورت تخصصی در رشته های متفاوت آموزش ببینند.

بررسی و شبیه سازی انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول:

انتقال گرمای هدایتی (کانداکشن)، از روش های اصلی انتقال حرارت از طریق تحریک مولکولی درون ماده بدون حرکت بالک ماده است. انتقال گرمای هدایت در گازها و مایعات به دلیل برخورد و انتشار مولکول ها در حین حرکت تصادفی آنها است. از طرف دیگر، انتقال گرما در مواد جامد به دلیل ارتعاشات شبکه ای مولکول ها و انتقال انرژی توسط الکترون های آزاد می‌باشد. این روش را می‌توان اصلی ترین ‌شیوه‌ی انتقال گرما در جامدات دانست. معادله دما تعریف شده در حوزه‌های جامد مربوط به قانون فوریه است که می‌تواند است شامل جملات اضافی مانند منابع گرما و … باشد. از کاربرد های این فیزیک می‌توان به انتقال گرما در سازه‌ها، ترمز‌ها و سطوح دارای اصطکاک و همچنین تنش‌های حرارتی (کوپلینگ مکانیک جامدات و انتقال حرارت) اشاره کرد.

یکی از کابرد‌های مهم انتقال حرارت در پزشکی و بافت‌های بیولوژیکی است که از آن به “انتقال حرارت زیستی” نام برده می‌شود. انتقال حرارت زیستی (بیو-گرما)، مطالعه انتقال انرژی گرمایی در سیستم و بافت‌های زنده است. از آنجا که فرآیندهای بیوشیمیایی به دما وابسته هستند، انتقال گرما نقش اصلی را در بافت‌های زنده دارد. همچنین، از آنجا که انتقال جرم خون از طریق بافت باعث انتقال انرژی حرارتی می شود، روش های انتقال حرارت بیو-گرما برای کاربردهای تشخیصی و درمانی قابل استفاده می‌باشند.

در این دوره به معرفی، توضیح، آموزش و حل مثال‌هایی از موارد ذکر شده و کاربرد‌های مختلف آن خواهیم پرداخت.

سرفصلهای دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول:

 • تئوری، مقدمه و فرمولبندی
 • آموزش ماژول‌های Heat Transfer in Solids & Shells
 • آموزش مولتی فیزیک Thermal Stress (Solid, (Layered) Shell, Membrane)
 • آموزش Thermal Contact / Friction
 • آموزش ماژول‌ Lumper Thermal System
 • آموزش ماژول‌ Bioheat Transfer
 • پاسخ به سولات

اطلاعات دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. در فاصله بین برگزاری زنده دوره در طول سال، امکان ثبت نام در دوره به صورت نیمه آنلاین وجود دارد. در این حالت شرکت کننده میتواند ویدئوهای دوره را مشاهده نموده و از طریق بخش نظرات، سوالات خود را در مورد آموزشهای دوره بصورت مستقیم از مدرس، بپرسد.

دوره نیمه آنلاین

شما میتوانید در هر زمان در این دوره شرکت نمایید و ویدئوهای کامل جلسات برگزارشده دوره تاکنون را دریافت کنید. شرکت کنندگان جدید دوره میتوانند پس از مشاهده ویدئوهای دوره در این جلسات حضور یافته و به صورت مستقیم سوالات خود پیرامون آموزشها را از طریق بخش نظرات، از مدرس بپرسند. همچنین ضمن اینکه تمامی ویدئوی دوره های بعدی تا یکسال در اختیار شما نیز قرار میگیرد، میتوانید با پرداخت درصد پایینی از مبلغ دوره در اولین دوره آنلاین یا حضوری بعدی نیز شرکت کنید. همچنین در بخش دوره های من تا یکسال میتوانید تمامی آموزشها و بروزرسانیهای این دوره دریافت نمایید.

 

توضیحات تکمیلی:

جهت استفاده از ویدیوها حتما از لپ تاپ و یا سیستم خانگی با سیستم عامل ویندوز استفاده نمایید. ویدیوهای مربوطه بر روی سیستم عامل مک، ios ، اندروید و ویندوز مجازی قابل استفاده نمیباشد.

جهت دانلود نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

دانلود آموزشهای دوره

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 1 فروش
0
0
0
0
0
 1. nasrabadi

  در تاریخ

  پاسخ

  سلام وقت بخیر عذر میخوام من یه سوال داشتم در مورد قسمت اعمال نیرو
  میخواستم بپرسم اگر یک نیرو به یک استوانه وارد کنیم و یک استوانه داخلی داشته باشیم چطور میشه نمودار تغییر طول استوانه داخلی رو بر حسب نیرو رسم کنیم؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه دوره

تومان240,000

در دوره آموزش تخصصی و پیشرفته انتقال حرارت در در جامدات و بافت‌های بیولوژیکی در کامسول تمرکز اصلی بر روی شبیه سازی در مسائل مربوط به جامدات و بافت‌های بیولوژیکی میباشد.

جهت استفاده از ویدیوها حتما از لپ تاپ و یا سیستم خانگی با سیستم عامل ویندوز استفاده نمایید. ویدیوهای مربوطه بر روی سیستم عامل مک، ios ، اندروید و ویندوز مجازی قابل استفاده نمیباشد.

مدت دوره : 8 ساعت

مدرس دوره : مهندس حامد مرادی
(کارشناس ارشد بیومکانیک)

 

امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش پیشرفته
تعداد دانشجو : 5
تاریخ انتشار: 15 فوریه 2020تعداد بازدید: 193
قوانین استفاده

Avatar
مدرس

حامد مرادی

کارشناس ارشد مکانیک - بیومکانیک
هزینه دوره

تومان240,000