آموزش شبیه سازی جداکننده ذرات Cyclone Separator با نرم افزار کامسول (آموزش LiveLink for SOLIDWORKS)

ُ( Simulation of Cyclone Separator With Comsol Multiphhysics (Comsol LiveLink for SOLIDWORKS

یکی از مثال های پر کاربرد در آموزش حل مسائل مربوط به دینامیک سیالات محاسباتی(CFD) جداکننده ذرات (Cyclone Separator) است. در این مثال علاوه بر آشنایی با نحوه کار این ابزار کاربردی درصنعت چگونگی مدلسازی ذرات اضافه شده به سیال و استفاده از فیزیک particle tracing آموزش داده می شود. برای ایجاد هندسه مسئله از نرم افزارسالیدورک استفاده شده که نحوه رسم هندسه با هدف تحلیل های سیالاتی و اتصال و لایولینک به کامسول (آموزش LiveLink for SOLIDWORKS) آموزش داده شود.

سرفصلهای آموزش شبیه سازی جداکننده ذرات با نرم افزار کامسول

بخش اول: مفدمه ای بر Cyclone Separator

در بخش نخست به طور کلی با شرایط اولیه مسئله و فیزیک particle tracing و معادلات حاکم و شرایط مرزی مربوط به این فیزیک آشنا می شوید. همچنین روند کلی حل مسئله و شیوه شبیه سازی جداسازی ذرات با Cyclone Separator در نرم افزار کامسول به شکل کلی توضیح داده می شود.

بخش دوم: آموزش COMSOL LiveLink for SOLIDWORKS

در این قسمت ایتدا با محیط نرم افزار solidworks و چگونگی ترسیم هندسه برای مدلسازی های سیالاتی آشنا می شوید و در ادامه چگونگی اتصال مستقیم نرم افزار کامسول با نرم افزار سالیدورکس ( comsol livelink for solidworks ) آشنا می شوید.

بخش سوم: مدلسازی در کامسول و دریافت نتایج

در بخش آخر نحوه مدلسازی مسئله با استفاده از نرم افزار کامسول به صورت کامل آموزش داده می شود.

لازم به ذکر است برای مفید بودن این آموزش اطلاعت ابتدایی در زمینه مدلسازی با نرم افزار کامسول و مکانیک سیالات لازم است. در کنار آموزش کامل فایل کامسول شبیه سازی و هندسه آماده نیز در پکیج قرار گرفته است. در صورت عدم دسترسی به نرم افزار solidwork میتوانید از هندسه آماده استفاده نمایید.

معرفی دورهنمایش رایگان

شیوه استفاده از دوره

فایل آموزش

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 دیدگاه
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش شبیه سازی جداکننده ذرات Cyclone Separator با نرم افزار کامسول (آموزش LiveLink for SOLIDWORKS)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره

تومان149,000

در این آموزش در کنار یادگیری شبیه سازی جداسازی ذرات به روش Cyclone Separator با نرم افزار کامسول، شیوه لایولینک کامسول با نرم افزار سالیدورک ( comsol livelink for solidworks ) را نیز یاد خواهیم گرفت. در کنار آموزش کامل فایل کامسول شبیه سازی و هندسه آماده نیز در پکیج قرار گرفته است.

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
مدت دوره: 01:00ساعتتاریخ انتشار: 30 مارس 2020آخرین بروزرسانی: 11 جولای 2022تعداد بازدید: 1213
قوانین استفاده
مدرس

مهندس وحید دبیرپور

کارشناس ارشد مکانیک تبدیل انرژی
قیمت دوره

تومان149,000

تعداد