وبینار رایگان آموزش و معرفی ماژول AC/DC در نرم افزار کامسول

تصویر شاخص

در وبینار رایگان آموزش و معرفی ماژول AC/DC در نرم افزار کامسول میخواهیم شما را با فیزیکهای موجود در این ماژول آشنا کنیم.

بر اساس پیشرفت‌های چشمگیر در قدرت پردازش کامپیوترهای امروزی، این امکان فرآهم شده است تا بتوان خواص فیزیکی مواد مختلف را توسط نرم افزارCOMSOL شبیه‌سازی نمود. در مقایسه با روش‌های سنتی، نرم افزار کامسول یک آزمایشگاه مجازی است که ضمن کمک به کاهش هزینه‌ها، می تواند در ارزیابی و پیش بینی مسائلی که به طور مستقیم در آزمایشات تجربی قابل اندازه گیری نیستند، مفید باشد. هدف از ارائه این دوره، آشنایی دانشجویان، اساتید و پژوهشگران شاخه‌های مختلف فیزیک و رشته‌های مهندسی با روش‌های شبیه سازی ویژگی‌های الکترومغناطیسی مواد با استفاده از ماژول AC/DC است. این ماژول به منظور شناخت، پیش‌بینی و طراحی میدان‌های الکترومغناطیسی در حالات استاتیک، فرکانس-پایین و گذرا در فضاهای دو و سه بعدی کاربرد دارد. با استفاده از نرم افزار کامسول، امکان پیش‌بینی توزیع میدان الکترومغناطیسی، نیروهای الکترومغناطیسی و افت توان در یک مسأله فرآهم می باشد؛ همچنین در این ماژول امکان محاسبه سایر کمیات الکترومغناطیسی نظیر چگالی جریان الکتریکی، میدان الکتریکی، میدان مغناطیسی، هدایت الکتریکی، قطبش الکتریکی، گذردهی الکتریکی، تراوایی مغناطیسی و سایر کمیات مشابه در شرایط فیزیکی مختلف برای مواد مختلف فرآهم می‌باشد. اساس حل مسائل در ماژول AC/DC، در واقع حل معادله ماکسول در شرایط مرزی مشخص و قانون مداری اهم برای ترابرد بار الکتریکی می‌باشد. از قابلیت‌های این نرم افزار در ماژول AC/DC می توان به حل همزمان چندین معادله دیفرانسیل از طریق کوپل کردن آنها در مسأله اشاره نمود. از زیرشاخه های ماژول AC/DC می توان به Electrostatics، Electric Current، Magnetic Fields و Charged Particle Tracing اشاره نمود.

همچنین، امکان مدلسازی مدارهای الکتریکی مانند RC و RLC نیز وجود دارد. امکان تعریف مواد نوظهور نظیر نانوکامپوزیت‌ها و بررسی ویژگی‌های الکترومغناطیسی آنها از طریق نظریه محیط موثر (Effective Medium Theory) نیز فرآهم است. برای علاقمندان به بحث یون تراپی (به ویژه پروتون تراپی)، در این ماژول و در زیرشاخه Charged Particle Tracing امکان شبیه سازی بیم لاین و بررسی فیزیک مسأله در حضور میدان مغناطیسی فرآهم می باشد.

امید است این دوره آموزشی رایگان بتواند گامی مهم برای دانشجویان، پژوهشگران و اساتید محترم در معرفی قابلیت‌های نرم افزار کامسول به ویژه در حل مسائل الکترومغناطیس باشد. در انتها نیز پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

ویدئوی وبینار

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 دیدگاه
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “وبینار رایگان آموزش و معرفی ماژول AC/DC در نرم افزار کامسول”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره

رایگان

**این وبینار رایگان بوده و ظرفیت شرکت در این وبینار محدود میباشد.

**جهت شرکت در وبینار حتما از لپ تاپ و یا سیستم خانگی استفاده نمایید. سرویس وبینار بر روی سیستم عامل ios کار نمیکند.

 

تاریخ برگزاری وبینار     بیستم شهریورماه 99
زمان برگزاری وبینار  ساعت 18 الی 19:30

این وبینار به پایان رسیده است و شما میتوانید در دوره پیشرفته آن که بزودی برگزار میشود، شرکت کنید.

این وبینار برگزار شده و هم اکنون میتوانید ویدیوی کامل آن را بصورت رایگان دریافت نمایید.

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش متوسط
تعداد دانشجو : 409
تاریخ انتشار: 1 سپتامبر 2020آخرین بروزرسانی: 13 ژانویه 2022تعداد بازدید: 1099
قوانین استفاده
مدرس

دکتر شهریار ملکی

دکترای فیزیک هسته ای
قیمت دوره

رایگان

تعداد