سومین دوره آموزش تخصصی FSI) Fluid-Structure Interaction) کامسول با همکاری انجمن مکانیک دانشگاه ارومیه

تصویر شاخص

لیسگروه آموزشی کامسولفا با همکاری انجمن علمی مکانیک دانشگاه صنعتی ارومیه در تیر 1401 دوره آموزش تخصصی و پیشرفته ماژول FSI در نرم افزار کامسول برگزار میکند. شرکت کنندگان در دوره در صورت حضور در تمامی جلسات و قبولی در آزمون پایانی دوره، میتوانند مدرک پایان دوره از طرف انجمن علمی دانشکده مکانیک دانشگاه ارومیه دریافت نمایند. در دوره آموزشی FSI یا برهمکنش سازه و سیال در  نرم افزار کامسول که برای دومین بار در ایران برگزار میگردد، به صورت متمرکز به آموزش تعامل بین سیال و سازه پرداخته خواهد شد. تعامل بین سیال و سازه (FSI) یک مولتی‌فیزیک است که معادلات بین دینامیک سیالات و مکانیک جامدات را کوپل می‌کند. این پدیده تعامل بین یک سازه‌ی تغییر شکل یافته یا متحرک را با سیال محاط یا احاطه شده (توسط جامد) توصیف می‌نماید. زمانی که یک جریان سیال با یک جامد (سازه) برخورد می‌کند، تنش/کرنش (بطور کلی نیرویی که منجر به تغییرشکل شود) به سازه اعمال می‌شود. این تغییر شکل بستگی به فشار و سرعت سیال و همچنین رفتارو خواص مکانیکی جامد، می ‌تواند بسیار بزرگ یا بسیار کوچک باشد.

اگر تغییر شکل سازه (جامد) بسیار اندک باشد و تغییرات زمانی نیز نسبتاً کند باشد، رفتار سیال تحت تأثیر تغییر شکل قرار نمی گیرد (One way FSI). اما اگر تغییرات در زمان سریع باشد، حتی تغییر شکل سازه‌ای کوچک منجر به امواج فشاری در سیال می‌شود که این امواج فشار منجر به انتشار صدا از سازه‌های ارتعاشی می شود. (چنین مشکلاتی را می توان به عنوان یک تعامل سازه-آکوستیک، به جای یک تعامل سازه-سیال در کامسول بررسی کرد.) با این وجود اگر تغییر شکل سازه بزرگ باشد، در نتیجه میدان‌های سرعت و فشار سیال تغییر می‌کنند و ما بایستی مسئله را به صورت کوپل دوطرفه تجزیه و تحلیل کنیم: جریان سیال و میدان فشار بر تغییر شکل های سازه (جامد) تأثیر می‌گذارند، و تواما تغییر شکل سازه (جامد) نیز بر جریان و فشار تأثیر می‌گذارد (Two way FSI).

سرفصلهای دوره آموزشی برهمکنش سازه و سیال FSI در نرم افزار کامسول:

  • تئوری، مقدمات و فرمول بندی Fluid-Structure Interaction
  • آموزش ماژول‌های Laminar/Turbulent Flow
  • آموزش Moving mesh در Fluid Flow
  • آموزش ماژول Solid mechanics (مواد خطی و غیر‌خطی)
  • آموزش کوپل کردن فیزیک‌های Solid/Fluid ((Fluid flow and structure interface boundary condition
  • آموزش مولتی فیزیک Fluid-Shell Interaction (جدید)
  • آموزش مولتی فیزیک Fluid-Structure Interaction , Conjugate Heat Transfer (جدید)
  • تکنیک و ترفند‌های مش زنی در FSI (Boundary Layers،  Re-meshing و … )
  • تکنیک و ترفند‌های Solution در FSI (Solution Solver، Method و … )
  • پاسخ به سوالات

اطلاعات دوره آموزشی برهمکنش سازه و سیال یا FSI در نرم افزار کامسول

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد که دوره اول آن در اسفند سال قبل برگزار شده بود. با شرکت در این دوره ضمن دریافت ویدئوهای کامل دوره قیل میتوانید در دوم حضور یافته و در انتهای دوره ویدئوهای کامل این دوره را نیز دریافت کنید. در این دوره مثالهای جدیدی نیز بررسی خواهد شد.. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

 

توضیحات تکمیلی:

جهت شرکت در وبینار آموزش برهمکنش سازه و سیال در کامسول حتما از لپ تاپ و یا سیستم خانگی استفاده نمایید. جهت دانلود بروزرسانی و آپدیت نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

50 درصد تخفیف شرکت مجدد در دوره برای شرکت کنندگان در دوره های آنلاین و نیمه آنلاین قبلی این دوره در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا خود را به شماره واتزاپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.

40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های تابستان 1401 در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتزاپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.

25 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتزاپ  یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 دیدگاه
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سومین دوره آموزش تخصصی FSI) Fluid-Structure Interaction) کامسول با همکاری انجمن مکانیک دانشگاه ارومیه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره

تومان798,000

این دوره مقدمه و راهی برای شبیه سازی تعامل سیال – سازه (FSI) با استفاده از نرم افزار المان محدود COMSOL Multiphysics را ارائه می‌دهد. شرکت کنندگان یاد می گیرند که چگونه انواع مختلف کاربرد‌های FSI را شبیه سازی کنند.شرکت این دوره برای دانشجویان مهندسی پزشکی، مکانیک، هوافضا و دیگر مهندسی‌ها (که نیاز به بررسی تواما سیال و جامد دارند) و همچنین صنعتگران مفید می باشد.

 

این دوره در طول سال چندین بار به صورت زنده برگزار میگردد که دوره اول آن در اسفند سال قبل برگزار شده بود. با شرکت در این دوره ضمن دریافت ویدئوهای کامل دوره قیل میتوانید در دوم حضور یافته و در انتهای دوره ویدئوهای کامل این دوره را نیز دریافت کنید. در این دوره مثالهای جدیدی نیز بررسی خواهد شد. در هر دوره سعی میشود بر اساس آخرین تغییرات نرم افزار آموزشهای جدیدی به دوره اضافه گردد. این دوره با توجه به وضعیت کرونا به صورت آنلاین برگزار میگردد و امکان شرکت در دوره از سراسر کشور برای تمامی شرکت کنندگان فراهم است.

 

زمان برگزاری دوره    شنبه ها و سه شنبه ها ساعت 18 الی 20
تاریخ شروع دوره  15 خرداد 1400

 

مدت دوره : 12 ساعت (به همراه 18 ساعت ویدیوی آموزشی)

تعداد جلسات دوره : 6 جلسه

مدرس دوره : مهندس حامد مرادی
(کارشناس ارشد مکانیک دانشگاه صنعتی شریف)

 

 

لیست ویدیو های دوره آموزش تخصصی و پیشرفته برهمکنش سازه و سیال FSI در کامسول
کلاس دوره آموزش تخصصی FSI) Fluid-Structure Interaction) کامسول

موجود

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش پیشرفته
تاریخ انتشار: 5 می 2021آخرین بروزرسانی: 5 می 2021تعداد بازدید: 1771
قوانین استفاده
مدرس

حامد مرادی

کارشناس ارشد مکانیک - بیومکانیک
قیمت دوره

تومان798,000

تعداد