اولین دوره آموزش تخصصی و پیشرفته ماژولهای PDE و ODE در کامسول با همکاری انجمن علمی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی

تصویر شاخص

گروه آموزشی کامسولفا با همکاری انجمن علمی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی در اردیبهشت 1400 اولین دوره آموزش تخصصی ماژول PDE در نرم افزار کامسول را برای اولین بار در ایران برگزار میکند. دوره آموزشی تخصصی و پیشرفته ماژولهای PDE و ODE در کامسول برای دانشجویان تمام رشته ها مناسب است. شرکت کنندگان در دوره در صورت حضور در تمامی جلسات و تحویل پروژه پایانی، میتوانید مدرک پایان دوره از طرف انجمن علمی دانشکده فیزیک دانشگاه شهید بهشتی دریافت نمایید.

به طور کلی در ریاضیات معادله دیفرانسیل معادله‌ای است که در آن یک متغیر (متغیر وابسته) به همراه تغییرات آن نسبت به یک یا چند متغیر دیگر (متغیر مستقل) وجود دارد و برای بدست آوردن مقدار آن متغیر (متغیر وابسته) باید آن معادله دیفرانسیل حل شود. هر زمان که یک رابطه بین چند متغیر با مقادیر مختلف در حالت‌ها یا زمان‌های مختلف وجود داشته باشد و نرخ تغییرات متغیرها در زمان‌های مختلف یا حالات مختلف شناخته شده باشد می‌توان آن پدیده را با معادلات دیفرانسیل بیان کرد. براي كنترل سيستم‌هاي پيچيده بايد مدل‌هاي كمي (رياضي) اين سيستم‌ها را به دست آورد. بنابراين لازم است كه رابطه بين متغيرهاي سيستم را تحليل كرده و مدل رياضي مناسب به دست آورد. از آنجا كه اغلب سيستم‌ها ذاتاً ديناميك مي‌باشند لذا معادلات توصيف كننده اين سيستم‌ها عموماً معادلات ديفرانسيلي خواهند بود. در عمل پيچيدگي سيستم‌ها و عدم آگاهي از تمام عوامل موجود لازم مي‌دارد كه فرض‌هايي در مورد عملكرد سيستم در نظر گرفته شود. تمام این رفتارهای سیستم را می‌توان در قالب یک مدل ریاضی و به صورت معادلات دیفرانسیل بیان کرد. برای تحلیل رفتار آن سیستم و همچنین پیش بینی عملکرد آن در شرایط مختلف معادلات دیفرانسیل بدست آمده باید حل شوند. معادلات دیفرانسیل کاربردهای بسیار زیادی در تمامی رشته‌ها به خصوص مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی و … دارند و می‌توانند به صورت معادلات دیفرانسیل معمولی یا جزئی باشند.

به طور مثال به کمک جواب‌های معادلات دیفرانسیل، زمان لازم برای انجام یک واکنش شیمیایی را می‌توان تخمین زد. مثلا می‌توان فهمید تغییرات غلظت یک محلول بعد از زمانی مشخص چقدر است. می‌توان قدمت یک اثر تاریخی را از طریق حل یک معادله دیفرانسیل بسیار ساده تشخیص داد. می‌توان در پزشکی قانونی زمان به قتل رسیدن شخص را با توجه به دمای فعلی جسد و دمای محیط پیرامون تشخیص داد.

می‌توان با حل معادلات انتقال حرارت، از تغییرات دمایی یک جسم در و همچنین در نقاط مختلف آن و در زمان‌های بعدی تنها با داشتن اطلاعاتی از قبیل ضریب رسانش گرمایی و دمای اولیه و … آگاه شد. می‌توان با حل معادلات دیفرانسیل مربوط به تغییرات جوی به پیش‌بینی وضع هوا پرداخت. البته همه این‌ها در قالب نرم افزارهای آماده‌ای وجود دارد و با وارد کردن اطلاعات لازم می‌توان جواب را در کامپیوتر دید. با این حال هنوز نرم افزارهای حل معادلات دیفرانسیل مشکلات زیادی دارند و توانایی حل مسائل محدود و با شرایط محدود کننده‌ای را دارند که حتی در فرایند مدل‌سازی هم برای بدست آوردن یک معادله قابل حل از تقریب‌های زیادی استفاده شده و از برخی خواص فیزیکی سیستم صرف نظر شده است. دانش بشر در حل مسائل واقعی با استفاده از تئوری‌های موجود معادلات دیفرانسیل هنوز نیاز به توسعه زیادی دارد.

سرفصلهای دوره آموزش تخصصی و پیشرفته ماژولهای PDE و ODE در کامسول

  • آموزش تئوری معادلات دیفرانسیل معمولی و جزئی
  • آشنایی با معادلات دیفرانسیل معمولی Ordinary Differential Equations
  • آموزش روشهای حل ODE شامل IPVs و BPVs
  • آموزش انواع معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی Partial Differential Equations
  • آموزش ماژولهای Wave Form PDE, Coefficient Form PDE, General Form PDE
  • آشنایی و آموزش ماژول ها و اینترفیس های معادلات دیفرانسیل جزئی کلاسیک با مثال شامل: معادله لاپلاس، معادله پواسون، معادله موج، معادله هلمهولتز،معادله حرارت،معادله همرفت-نفوذ
  • Classical PDEs: Laplace Equation, Poisson’s Equation, Stabilized Convection-Diffusion Equation, Wave Equation, Helmholtz Equation, Heat Equation, Convection-Diffusion Equation
  • پاسخ به سوالات

توضیحات تکمیلی:

جهت شرکت در وبینار حتما از لپ تاپ و یا سیستم خانگی استفاده نمایید و جهت دانلود بروزرسانی نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

40 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دانشگاه های برگزارکننده دوره های بهار 1400 (دانشجویان دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه صنعتی اصفهان) در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتزاپ یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.

20 درصد تخفیف شرکت در دوره برای دانشجویان دیگر دانشگاه های ایران در نظر گرفته شده است. جهت دریافت تخفیف، آیدی کامسولفا و تصویر کارت دانشجویی خود را به شماره واتزاپ  یا تلگرام 09224335490 ارسال نمایید.

این محصول هیچ محتوایی جهت دریافت ندارد

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 فروش
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “اولین دوره آموزش تخصصی و پیشرفته ماژولهای PDE و ODE در کامسول با همکاری انجمن علمی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هزینه دوره

تومان399,000

از آنجا كه اغلب سيستم‌ها ذاتاً ديناميك مي‌باشند لذا معادلات توصيف كننده اين سيستم‌ها عموماً معادلات ديفرانسيلي خواهند بود. در عمل پيچيدگي سيستم‌ها و عدم آگاهي از تمام عوامل موجود لازم مي‌دارد كه فرض‌هايي در مورد عملكرد سيستم در نظر گرفته شود. تمام این رفتارهای سیستم را می‌توان در قالب یک مدل ریاضی و به صورت معادلات دیفرانسیل بیان کرد. برای تحلیل رفتار آن سیستم و همچنین پیش بینی عملکرد آن در شرایط مختلف معادلات دیفرانسیل بدست آمده باید حل شوند. معادلات دیفرانسیل کاربردهای بسیار زیادی در تمامی رشته‌ها به خصوص مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی و … دارند و می‌توانند به صورت معادلات دیفرانسیل معمولی یا جزئی باشند.

مهلت ثبت نام : 16 اردیبهشت

مدت دوره : 16ساعت

تعداد جلسات دوره : 8 جلسه

مدرس دوره : دکتر وحید مددی
(دکترای مهندسی شیمی)

 

کلاس دوره آموزش تخصصی ماژول PDE در کامسول-شنبه ها و سه شنبه ها- ساعت 18

موجود در انبار

موجود در انبار

موجود در انبار

امتیازی ثبت نشده است
سطح آموزش پیشرفته
تاریخ انتشار: 20 آوریل 2021تعداد بازدید: 427
قوانین استفاده

وحید مددی
مدرس

وحید مددی

دکترای مهندسی شیمی
هزینه دوره

تومان399,000

موجود در انبار