آموزش شبیه سازی یک واکنش شیمیایی سری در راکتور plug با نرم افزار کامسول

 

در این آموزش یک واکنش شمیایی در یک راکتور لوله ای بررسی شده است. سعی بر این است که فیزیک مسئله در شبیه سازی ها بسیار مورد توجه باشد بنابراین شخصی که راه های اولیه یادگیری را سپری می کند می تواند با اصول متنوع نرم افزار و پیاده سازی فیزیک های مختلف در نرم افزار به خوبی آشنا شود .
چون واکنش ما هم دما نیست و گرمازا می باشد باید یک سرد ساز نیز به مجموعه اضافه شود و به دلیل کم بودن دبی جریان در سرد ساز دما در سرد ساز نیز ثابت نیست و تغییر می کند. در این مسئله انتقال حرارت و جرم به صورت همزمان حل شده است و تغییرات دمای راکتور و سرد ساز و همچنین غلظت مواد مختلف بررسی گردیده است. با این آموزش همه مسائل ساده تر از این مسئله به راحتی قابل شبیه سازی می باشد.

این آموزش فارسی comsol شامل ۴ قسمت است که در هر قدم فایل کامسول مربوط به آن بخش نیز قرار داده شده است. این آموزش بر اساس شبیه سازی یک طرح ضنعتی انجام شده است.

آموزش اول –  آموزش تئوری مسئله و معادلات حاکم بر جریان سیال پلاگ
آموزش دوم – آموزش تعریف پارامترها، رسم هندسه و قرار دادن ماده 
آموزش سوم –  آموزش قرار دادن شرایط مرزی مناسب ( inflow , outflow , Reactions ) برای فیزیک Transport of Diluted Species ( tds ) و دو فیزیک Heat Transfer in Fluid ( ht )
آموزش چهارم – آموزش مشبندی، مطالعه و دریافت نتایج
این آموزش با کیفیت HD 720px ضبط شده است و برای کاهش حجم در زمان دانلود به صورت فایل فشرده قرار داده شده است، که پس از خرید دوره لینک دانلود آن برای شما ارسال می گردد. برای خارج کردن آموزش از حالت فشرده از نسخه بروز Winrar استفاده نمایید.
۱۹۸۰۰ تومان – خرید

بررسی نظرات Reviews

You must log in to submit a review.

بابک کبیری کپی رایت بابک کبیری ۱۳۹۸

ثبت نام وبینار کامسول

بیست و ششم دی

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A