آموزش رایگان بررسی طیف بازتاب در موجبر بلور فوتونی در نرم افزار کامسول

آموزش رایگان بررسی طیف بازتاب در موجبر بلور فوتونی در کامسول – به هر ساختاری که ضریب شکست آن به طور متناوب تغییر کند، یک بلور فوتونی ( photonic crystal ) گفته میشود اگر این تکرار در یک بعد باشد، به بلور تشکیل شده، بلورهای فوتونی یک بعدی اطلاق میشود. تکرار ساختار متناوب در دو و سه بعد نیز بلورهای فوتونیکی دو و سه بعدی را به وجود خواهد آورد. ویژگی بارز یک بلور فوتونی در دوره ای بودن ماده دی الکتریک آن در یک و یا چند راستا میباشد. به عبارت دقیقتر، بلورهای فوتونی ساختارهای متناوب بوده و طراحی شده اند تا حرکت فوتونها را تحت تأثیر قرار دهند. درواقع بلورهای فوتونیکی ساختارهای متناوبی هستند که یا دی الکتریک و یا فلز دی الکتریک هستند که مسیر حرکت موج الکترومغناطیسی را تحت تأثیر قرار میدهند.

در این آموزش رایگان نرم افزار کامسول به زبان فارسی، آموزش کوتاه و مفیدی درمورد شیوه شبیه سازی در موجبر بلور فوتونی در فضای دو بعدی کامسول دریافت خواهید نمود که یکی از آموزشهای مربوط به ماژول electromagnetic waves می باشد. طیف بازتاب از محل ورود نور یکسان به هندسه و محل متفاوت پورت خروجی مورد بررسی قرار گرفته که تاثیر آن برروی پورت خروجی بررسی شده است.

شما عزیزان میتوانید نظرات و یا سوالات خود را در مورد این آموزش در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین جهت ارتباط مستقیم با مهندس محمودی به بخش مشاوره مراجعه فرمائید.
جهت دریافت فایل کامسول و ویدئوها به طور کامل بر روی دکمه دانلود رایگان کلیک فرمایید. همچنین جهت دانلود نرم افزار کامسول اینجا را کلیک کنید.

معرفی دورهنمایش رایگان

دانلود فایل کامسول

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 1 دیدگاه
0
0
0
0
0
  1. احسان

    پاسخ

    سلام مقاله ای که شبیه سازی کرده اید را معرفی کنید با تشکر

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید…

قیمت دوره

رایگان

در این آموزش رایگان نرم افزار کامسول به زبان فارسی، آموزش کوتاه و مفیدی درمورد شیوه شبیه سازی در موجبر بلور فوتونی در فضای دو بعدی دریافت خواهید نمود که یکی از آموزشهای مربوط به ماژول الکترومگنتیس می باشد طیف بازتاب از محل ورود نور یکسان به هندسه و محل متفاوت پورت خروجی مورد بررسی قرار گرفته که تاثیر آن برروی پورت خروجی بررسی شده است.

امتیازی ثبت نشده است
تعداد دانشجو : 155
تاریخ انتشار: 15 نوامبر 2020آخرین بروزرسانی: 2 می 2022تعداد بازدید: 1197
قوانین استفاده
مدرس

مهندس پریسا محمودی

کارشناس ارشد الکترونیک
قیمت دوره

رایگان