آموزش شبیه سازی فرآیند شیمی هیدروژن زدایی از ایزوبوتان در راکتور غشایی با نرم افزار کامسول

در ادامه آموزش های شبیه سازی فرایندهای شیمی در نرم افزار کامسول هدف از این آموزش شبیه سازی هیدروژن زدایی از ایزوبوتان راکتور غشایی با نرم افزار کامسول است که شامل یک فرآیند جداسازی هیدروژن با یک راکتور غشائی می باشد.

هیدروژن زدایی

هیدروژن زدایی از هیدروکربن ها موردی می باشد که در سده ی اخیر به آن بها داده شده است و در صنایع پتروشیمی نیز از جایگاه و اهمیت بسیاری برخوردار است. در این بین هیدروژن زدایی از پروپان، اتان و ایزوبوتان از مواردی می باشد که مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفته است. دلیل این امر فراوانی آن ها در ذخایر زیرزمینی بوده و همچنین تولید موادی چون پروپیلن و ایزو بوتان برای صنایع پایین دستی اهمیت بسیاری دارد. از اینرو تحقیق و مطالعه بر روی این موارد جذاب تر می باشد. امروزه تنها درحدود 5% هیدروژن تولیدی توسط منابع انرژی تجدیدپذیر تولید می‌شوند. لذا در ادامه به بررسی روش‌های مختلف تولید هیدروژن از منابع انرژی تجدیدپذیر پرداخته می‌شود.

 

این فیلم آموزش شبیه سازی راکتور غشایی با نرم افزار کامسول شامل شش بخش است:

بخش اول:

در بخش اول توضیحاتی اجمالی در ارتباط با غشاء وفرآیندهای غشائی و اینکه محاسبات دینامیک سیال چیست و چه کاربردی را در علوم مهندسی دارد ارائه شده است. همچنین معادلات حاکم بر مسئله تحلیل و بررسی شده است.

بخش دوم:

در این بخش با محیط اصلی نرم افزار، رسم هندسه و نحوه ی انتخاب فیزیک transport of diluted species آشنا خواهید شد. در نهایت تعیین شرایط مرزی و تنظیمات لازم برای آن مورد بررسی قرار می گیرند.

بخش سوم:

انتخاب واکنش و تعریف آن در شبیه سازی یک راکتور بسیار مهم می باشد که در این بخش با آن آشنا خواهید شد.

بخش چهارم:

در این بخش از آموزش شبیه سازی راکتور غشایی با نرم افزار کامسول نحوه ی انتخاب فیزیک laminar flow  و تنظیمات و اعمال شرایط مرزی را آموزش خواهید دید. در نهایت کوپل کردن دو فیزیک را یاد خواهید گرفت و با مش بندی هندسه ی مسئله ان را حل خواهیم کرد.

بخش پنجم:

در این بخش نتایج استتخراجی شبیه سازی هیدروژن زدایی با نرم افزار کامسول را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم و ان را با نتایج مقاله تحلیل می کنیم و در نهایت به یک اعتبارسنجی درست می رسیم.

بخش شش:

در این بخش از آموزش شبیه سازی راکتور غشائی با نرم افزار کامسول ابتدا راکتور غشائی را تعریف می کنیم. هیدروژن براساس قانون فیک و نفوذ از راکتور استخراج می شود و در نهایت نتایج دو راکتور معمولی و غشائی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرند.

جهت مشاهده دیگر آموزشهای مهندس قهرمانی در ادامه  آموزش های شبیه سازی فرایندهای شیمی در نرم افزار کامسول میتوانید آموزش شبیه سازی راکتور شیمیایی با خنک کننده ایزوترمال و آموزش شبیه سازی واکنش گاز-آب در کامسول را مشاهده نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره از مدرس این آموزش به بخش مشاوره پروژه مراجعه فرمائید.

معرفی دورهنمایش رایگان

دریافت آموزش کامل

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1
امتیاز کلی : 5.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 1 دیدگاه
1
0
0
0
0
 1. manghooshmohamadfazel

  دانشجو
  در مورد خرید این دوره مطمئن نیستم
  پاسخ

  با سلام و احترام لطفا ویدیو های بیشتری در مورد غشا و فرایندهای غشایی در سایت قرار بدین.

  • fazeleh.fekri

   پاسخ

   با سلام
   دوره جامع کامسول برای مهندسی شیمی را مشاهده بفرمایید‌.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره

تومان79,000

این آموزش با کیفیت HD 720px ضبط شده است و برای کاهش حجم در زمان دانلود به صورت فایل فشرده قرار داده شده است، که پس از خرید دوره لینک دانلود آن برای شما ارسال می گردد. برای خارج کردن آموزش از حالت فشرده از نسخه بروز Winrar استفاده نمایید.

جهت مشاهده دیگر آموزشهای مهندس قهرمانی در ادامه  آموزش های شبیه سازی فرایندهای شیمی در نرم افزار کامسول میتوانید آموزش شبیه سازی راکتور شیمیایی با خنک کننده ایزوترمال و آموزش شبیه سازی واکنش گاز-آب در کامسول را مشاهده نمایید. همچنین جهت دریافت مشاوره از مدرس این آموزش به بخش مشاوره پروژه مراجعه فرمائید.

تعداد
امتیاز 5 از 1 رای
مدت دوره: 02:10ساعتتاریخ انتشار: 11 آوریل 2020آخرین بروزرسانی: 11 جولای 2022تعداد بازدید: 1160
قوانین استفاده
مدرس

میلاد قهرمانی

کارشناسی ارشد مهندسی شیمی طراحی فرآیند
قیمت دوره

تومان79,000

تعداد