آموزش رایگان نرم افزار کامسول در مهندسی برق – شبیه سازی مقاومت الکتریکی

در این آموزش رایگان نرم افزار کامسول در مهندسی برق و الکترونیک به طور کامل شبیه سازی یک مقاومت الکتریکی به صورت سه بعدی پرداخته شده است. این آموزش شامل رسم دقیق هندسی ساختار مقاومت بصورت سه بعدی و محاسبه شدت جریان و میزان مقاومت الکتریکی ساختار با نرم افزار کامسول ورژن ۵٫۴ آموزش داده شده است. مدلسازی دقیق المانهایی همچون مقاومت، خازن، سلف، ترانزیستور و … بصورت سه بعدی کمک شایانی به بررسی مشخصه های الکتریکی، مغناطیسی، حرارتی و کوپل این مشخصه ها همچون ترمو-الکتریک و مگنتو-الکتریک می کند و این امر منجر به افزایش راندمان بردهای الکتریکی طراحی شده می گردد.

آموزش نرم افزار کامسول در مهندسی برق و الکترونیک

قسمت اول 

بطور معمول مدارهای الکتریکی با استفاده از نرم افزارهایی همچون Pspice, Proteus, ADS و … طراحی شده و المانهای الکتریکی در این نرم افزارها بصورت شماتیک و با استفاده از برخی مشخصه های ایده آل مدلسازی می شوند در نتیجه علاوه بر اینکه احتمال خطا در پارامترهای محاسبه شده افزایش می یابد، بررسی مشخصه های متفاوت الکتریکی، مغناطیسی و حرارتی در یک محیط نرم افزاری امکان پذیر نیست. در قسمت اول این آموزش در ابتدا با ساختار داخلی انواع مقاومتهای الکتریکی آشنا خواهیم شد.

قسمت دوم

در قسمت دوم این آموزش به صورت قدم به قدم رسم قسمتهای مختلف مقاومت را فرا خواهیم گرفت. با توجه به ابزارهای مورد استفاده برای رسم همچون Sweep ، Revolve , Helix , Bezier Polygon و … این بخش از آموزش برای تمامی دانشجویان در هر رشته ای میتواند مفید باشد. در ادامه قرار دادن ماده برای قسمتهای مختلف را آموزش خواهیم داد.

قسمت سوم

در قسمت سوم این آموزش با استفاده از فیزیک electric current شرایط مرزی مناسب برای انجام شبیه سازی قرار داده خواهد شد. در انتها با رسم گرافهای مناسب مسیرهای عبور جریان را مشاهده نموده و مقدار دقیق مقاومت را محاسبه مینماییم.

این فایل آموزشی با بیانی بسیار ساده ایجاد شده تا علاقه مندان مبتدی که آشنایی اولیه با نرم افزار کامسول را دارند بتوانند از محتویات آن بهره مند گردند، همچنین با پیگیری آموزشهایی که پیرو آن در وبسایت کامسولفا قرار خواهد گرفت بتوانند یک برد الکتریکی را بصورت سه بعدی مدلسازی کنند.

 

آموزش شبیه سازی با نرم افزار کامسول در مهندسی برق و الکترونیک

معرفی دورهنمایش رایگان

قسمت دوم آموزش

29دقیقه

قسمت سوم آموزش

11دقیقه

فایل کامسول

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 1
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 1 دیدگاه
0
0
0
0
0
 1. ma.om.com

  پاسخ

  چرا وقتی دانلود رو میزنم همچنان قفله؟!

  • پشتیبان وبسایت کامسولفا

   پاسخ

   با سلام
   بر روی کادر سبز رنگ دانلود رایگان کلیک کنید. مراحل رو لرید تا انتها تا براتون لینکها باز بشه و ایمیل بشه براتون.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت دوره

رایگان

شما عزیزان میتوانید نظرات و یا سوالات خود را در مورد این آموزش در بخش نظرات برای ما ارسال کنید. همچنین جهت ارتباط مستقیم با مهندس دیندار به بخش مشاوره مراجعه فرمائید.
جهت دریافت فایل کامسول و ویدئوها به طور کامل بر روی دکمه دانلود رایگان کلیک فرمایید.

تعداد
امتیازی ثبت نشده است
تعداد دانشجو : 123
مدت دوره: 00:47ساعتتاریخ انتشار: 13 ژوئن 2019آخرین بروزرسانی: 13 ژوئن 2019تعداد بازدید: 1589
قوانین استفاده
مدرس

شهاب دیندار

کارشناس ارشد سیستم های میکروالکترومکانیکی
قیمت دوره

رایگان

تعداد